вівторок, 17 квітня, 2018, 14:15 Економіка
Напередодні роковин аварії на ЧАЕС Раді забракло голосів для «ядерного» блоку законів

Сьогодні у Верховній Раді України, напередодні 32-х роковин Чорнобильської катастрофи, розглянули блок питань щодо ядерної політики та безпеки.

Під час сесійного засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, до оголошення обідньої перерви, обранці розглянули чотири тематичні законопроекти.

За скерування проекту Закону про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії № 5550 , який був першим у блоці питань щодо ядерної політики, у Комітет для підготовки на повторне перше читання проголосував 241 депутат.

Наступним обранці розглянули урядовий проект № 7471 «Про внесення змін до деяких законів України щодо безпеки використання ядерної енергії». Законопроект передбачає відновлення контролю у сфері використання ядерної енергії шляхом перегляду норм щодо порядку видачі, переоформлення та анулювання ліцензій на провадження господарської діяльності, а також – проведення контролю за додержанням ліцензіатами вимог ліцензійних умов. Після кількох невдалих спроб за те, щоб проект закону відправили у комітет на доопрацювання на повторне перше читання, проголосували 233 депутати.

Наступним депутати розглянули проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення законодавства з питань поводження з радіоактивними відходами № 6089. Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак зазначив, що суть законопроекту, запропонованого урядом, зводиться до зміни класифікації радіоактивних відходів зі стандартів радянської системи до стандартів, запропонованих МАГАТЕ. Міністр повідомив, що законопроект передбачає введення нової класифікації радіоактивних відходів, при цьому дотримуються всі вимоги безпеки, вказані у міжнародних основних стандартах безпеки «gsr part 3». За законопроект у першому читанні проголосували 229 обранців.

Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» щодо надання соціально-економічної компенсації ризику населенню, яке проживає на території зон спостереження в об’єднаних територіальних громадах, № 7369 обранці відхилили.

Додамо, до голосувань обранці поверталися по кілька разів. Голова ВРУ Андрій Парубій неодноразово закликав обранців проголосувати, повернутися до залу та зайняти свої робочі місця. Спікер навіть пригрозив запам’ятати тих, хто не голосує, і потім відповідно ставитися до їхніх законопроектів. Голова ВРУ звернувся до голів фракцій, щоб ті за засіданнях фракцій порушили питання про дисципліну обранців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 11:10 :53