вівторок, 17 квітня, 2018, 15:05 Політика
Мені не вистачає контролю громади за діяльністю влади, – Гройсман
ZIK
ZIK

Децентралізація уже продемонструвала чіткі результати, зокрема щодо фінансових можливостей місцевих органів влади. Адже, порівняно із 2014 роком рівень фінансування місцевих бюджетів зросло у чотири рази. Та разом із тим має зрости і контроль громади за діяльністю її керівників.

Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, звітуючи перед громадськими організаціями про досягнення уряду, що транслював телеканал ZIK.

За його словами, сьогодні процес децентралізації країни «уже на марші». Мовляв, помітні позитивні результати, «які визначаються у можливостях та фінансових інструментах місцевих влад».

«За всю історію нашої держави такого ще ніколи не було. Постійний процес саме централізації робив Україну слабшою та загострював проблеми, які маємо зараз», – наголосив Гройсман.

Тож, за його словами, далі уряд завершуватиме формування «спроможних громад» та вдосконалювати систему повноважень на місцях – аж до рівня обласних адміністрацій чи зміни їх на іншу систему нагляду та контролю.

«Наступна позиція – адміністративно-територіальні реформи. Тобто, маємо організувати адміністративну владу так, щоб вона стала максимально ефективною. В принципі, думаю, що цього буде достатньо для продовження системи розвитку економіки та якості життя. У тому числі, і якості послуг, які люди отримують – починаючи від адміністративних і завершуючи освітніми чи охороню здоров’я», – підкреслив прем’єр.

Окрім того, він зазначив: систему організації влади на місцях варто змінювати, аналізуючи, на скільки це буде ефективним саме у нашій державі. При цьому варто й враховувати традиції, за якими цей устрій уже склався.

«Можу сказати, що маємо достатньо ефективну систему управління на рівні муніципалітетів. Враховуючи ще й децентралізацію, вважаю, що це достатній інструментарій для успішного розвитку муніципальних практик та територій», – переконаний Гройсман.

Однак, разом із тим Прем’єр-міністр зазначив: зараз йому не вистачає контролю громади за діяльністю влади та різноманітних інструментів місцевої демократії.

«Я вважаю, що наступним етапом потрібно підвищувати роль і вплив громад на ухвалення рішень у своїх общинах. Це є фундаментально важливим», – зауважив Гройсаман.

Адже, за його словами, ще у 2014 році місцеві бюджети складали 64 мільярди гривень, натомість у 2018-му вони отримали аж 231 мільярд. Тобто, ця сума зросла майже в чотири рази.

«Тому, потрібно вимагати і зовсім нової якості підзвітності і контролю роботи місцевої влади. Адже, нам потрібні чіткі стратегії, поєднані із стратегією регіонального розвитку держави. Це мають бути плани, які дадуть відповіді на вирішення питань сьогодення та розвитку територій на середньо- і довгострокову перспективу. Тому, нам потрібно працювати над цим та серйозно аналізувати саме проведення децентралізації. Я ж глибоко переконаний, що це одна із найуспішніших реформ, яка включає енергію мільйонів людей у якість свого життя. Ми можемо це бачити уже на прикладах певних громад», – підкреслив Володимир Гройсман.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-14 17:09 :19