вівторок, 17 квітня, 2018, 22:40 Світ
Єврокомісія рекомендує почати переговори щодо вступу Албанії та Македонії до ЄС

Європейська Комісія рекомендувала Раді ЄС розпочати офіційні переговори про вступ до Європейського Союзу Албанії та Македонії.

Про це у вівторок, 17 квітня, заявила верховний представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні, – повідомляє DW.

У цьому зв’язку єврокомісар з питань політики сусідства Йоганнес Ган наголосив: «Обидві країни багато зробили протягом останніх місяців. І це слід визнати».

Він також відзначив, що співпраця із країнами Західних Балкан є в інтересах ЄС. Тепер слово за країнами-членами Євросоюзу.

Зазначається, що таким чином ЄС хоче, зокрема, спонукати ці країни до поглиблення і прискорення процесу реформ.

Одночасно Єврокомісія оприлюднила розгромний звіт щодо Туреччини, з якою переговори про вступ до ЄС офіційно тривають з 2005 року. У звіті, зокрема, зазначається, що «Туреччина великими кроками віддалилася від Євросоюзу». Країні закидають великі проблеми у системі правосуддя, держуправління, а також обмеження свободи слова та думки.

Як відомо, з шести західнобалканських країн, які не є членами Євросоюзу, переговори про приєднання до ЄС уже ведуть Сербія та Чорногорія. Косово та Боснія і Герцеговина є «потенційними кандидатами».

Македонія є країною-кандидатом на вступ до ЄС з кінця 2005 року. Початок переговорів поки що блокується Грецією, яка побоюються територіальних претензій свого північного сусіда.

Албанія стала кандидатом у червні 2014 року. Єврокомісія раніше критикувала повільну та неефективну судову систему країни та широко розповсюджену корупцію, але зараз бачить прогрес у боротьбі з цим. Крім того, перешкодою для вступу в ЄС Брюссель вважає високий рівень організованої злочинності та торгівлю наркотиками в Албанії. Тим не менше, країна є членом НАТО з 2009 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 20:25 :49