вівторок, 17 квітня, 2018, 14:47 Світ
Колишньому президенту Румунії висунули звинувачення у злочинах проти людяності

Генеральна прокуратура Румунії висунула звинувачення екс-президенту Іону Ілієску у злочинах проти людяності в рамках справи про «революцію грудня 1989 року».

Про це з посиланням на Romania TV пише «Європейська правда».

Іон Ілієску «застосував і формалізував військові заходи, деякі з яких мали явний диверсійний характер», заявили у Генпрокуратурі.

Ілієску з 22 грудня 1989 року був президентом Ради «Фронту національного порятунку», органу, який де факто мав повноваження виконавчої і законодавчої влади. Двоє інших політиків також входили до Ради «Фронту національного порятунку».

Груднева революція 1989 поклала край комунізму у Румунії. Тоді загинули понад 1100 людей і понад 3300 отримали поранення в результаті збройних зіткнень у Бухаресті, Тимішоарі та інших румунських містах після втечі диктатора Ніколае Чаушеску з Бухареста.

Справу проти Ілієску і ще двох політиків було закрито у 2015 році без висунення звинувачень, однак генпрокурор у 2016 році попросив повторно її відкрити через побоювання, що попереднє слідство пропустило важливі деталі.

Минулого року політиків також звинуватили у злочинах проти людяності через те, що під час масових акцій протесту румунських шахтарів влітку 1990 року вони дозволили румунській армії застосувати зброю при придушенні протестів. В результаті насильницьких дій 4 людини загинули, а понад 1400 протестуючих отримали травми і вогнепальні поранення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 06:30 :29