вівторок, 17 квітня, 2018, 10:07 Світ
Канада відкликає з Куби сім’ї канадських дипломатів через загадкову хворобу
Посольство Канади у Гавані. Фото: NBCU News
Посольство Канади у Гавані. Фото: NBCU News

Канада відкликає сім’ї дипломатів, що працюють у її посольстві на Кубі, через загадкову хворобу.

Причина незвичних симптомів поки що не з’ясована, однак медики припускають, що це може бути новий вид набутого пошкодження головного мозку, – інформує видання The Guardian.

Канада продовжує досліджувати причину симптомів, про які вперше повідомили канадці, що працюють у посольстві Гавани у 2017 році, а також, які були помічені в американських дипломатів на Кубі.

Симптоми, які включають запаморочення, головні болі та нудоту, були виявлені у 10 з 27 канадських співробітників та членів їхніх сімей.

У той час, як з осені 2017 року нових випадків зафіксовано не було, сім’ї дипломатів, які повернулися до Канади, продовжували зазнавати цих симптомів.

Канада нещодавно отримала інформацію від канадських та американських медиків, які висловили занепокоєння з приводу можливої набутої травми мозку. Канадські чиновники відхилили початкові теорії звукового удару, висловлені американськими чиновниками минулого року.

Канадські чиновники повідомили журналістам, що перевірки якості повітря та води у кварталах Гавани, де мешкали дипломати, не показали жодних відхилень.

Уряд Канади заявив, що через невизначеність, статус посольства Канади на Кубі зміниться на місце роботи без супроводу. Це означає, що члени сімей не зможуть супроводжувати канадських дипломатів, розміщених на Кубі.

У серпні минулого року держдепартамент США заявив, що американські дипломати на Кубі повідомляють про симптоми невідомого захворювання, починаючи з кінця 2016 року.

Кубинські чиновники заперечують будь-яку причетність до інцидентів. Канада підтримувала хороші відносини з Кубою навіть тоді, коли Сполучені Штати тримали протягом десятиліть економічну блокаду країни.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 19:51 :19