вівторок, 17 квітня, 2018, 11:40 Регіони
Хворі в психлікарнях на Тернопільщині на голодному пайку та беззахисні в разі пожеж

У психіатричних медичних закладах Тернопільщини хворі не доїдають, належно не забезпечені посудом і вразливі під час пожеж.

Після скандалу в одній із місцевих психлікарень прокуратура області здійснила перевірку таких установ і виявила чимало шокуючих порушень.

Як повідомили IA ZIK у прес-службі відомства, найбільше порушень стосується побуту пацієнтів.

«Лікувальні заклади не забезпечені постільною білизною у достатній кількості. У раціоні харчування осіб, яким надається психіатрична допомога, практично відсутні висококалорійні поживні харчові продукти – м’ясо, молоко та риба, недостатньо свіжих овочів, немає фруктів», – повідомили у прокуратурі.

На день харчування хворого виділяють у середньому лише 9 грн 70 коп, кажуть у відомстві. Заклади не забезпечені й необхідним посудом, використовують надщерблений і потрісканий.

Виявили порушення і в лікуванні хворих. Зокрема, пацієнтам дають медикаменти, які зберігають без упаковок виробника або в одній упаковці з іншими засобами.

Також у діяльності психіатричних закладів є порушення протипожежного законодавства. Недостатньо засобів пожежогасіння, відсутня автоматична пожежна сигналізація, а дерев’яні конструкції будівель не оброблені вогнетривким розчином.

Серед інших порушень – недотримання вимог щодо примусової госпіталізації хворих до психіатричного закладу.

Лікарі-психіатри іноді пропускають 24-годинний термін підготовки та направлення до суду відповідних заяв, повідомили у прокуратурі. Зокрема, під час перевірки виявили один із таких фактів, коли хворого тривалий час не переводили у психіатричний заклад із суворим наглядом.

За наслідками перевірки місцеві прокурори внесли керівникам медичних закладів 7 вказівок, до дисциплінарної відповідальності притягнули 4 службовців.

Вказівки прокуратури розглядають наразі в управлінні охорони здоров’я Тернопільської ОДА.

Як повідомляла IA ZIK, на Тернопільщині у Буданівській психоневрологічній лікарні виявили порушення прав людини та людської гідності. Зокрема, хворих утримували в ізоляції та без білизни.

Шокуючі кадри оприлюднила прес-служба Уповноваженого з прав людини.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 05:49 :47