вівторок, 17 квітня, 2018, 15:57 Львів
Герої не вмирають: у Львові дали старт будівництву меморіалу пам’яті Небесної Сотні
Фото: ZIK
Фото: ZIK

Сьогодні, 17 квітня, у Львові відбулося урочисте закладення пам’ятної капсули з нагоди початку будівництва меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні на «Губернаторських валах».

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Участь у заході взяли представники влади міста Львова, родини учасників Небесної Сотні, духовенство, автори проекту.

Розпочали церемонію хвилиною мовчання, опісля духовенство провело молитву, освятило територію спорудження меморіалу. Родини Небесної Сотні підписали лист-пам’ятку, який помістили у капсулу. Міський голова Львова разом з родинами Героїв Небесної Сотні заклали капсулу і дали початок будівельним роботам зі спорудження меморіального комплексу пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

Головний архітектор Львова Юліан Чаплінський вважає, що меморіальний комплекс добре передаватиме бунтарський дух Майдану та буде розкішно вплетений в архітектуру міста Львова.

«Це місце було обрано у самому центрі Львова, в історичному ареалі соборів різних епох, неймовірному ландшафтному середовищі. Цей рельєф буде ще збагачуватися формуванням терас, площі, яка здатна вмістити багатьох людей, мосту, який єднатиме два штучно розділених береги Губернаторських валів. У цьому меморіальному комплексі читатимуться асоціативні речі. Кортенівська сталь, основний матеріал, який тут буде використаний і який є практично вічний, буде асоціюватиметься із тим вогнем Майдану, із тою, назвемо, брутальністю у якій народжувалася висока ідея Революції Гідності, символом напруження волі і всіх сил, щоб не здати останню барикаду. Тут з’являться нові оглядові точки на Львів, які багато хто ще не бачив. Все це створить єдиний природній ансамбль, який буде розкішно вплетений в архітектуру нашого міста», – розповів Юліан Чаплінський.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

Дружина Героя Небесної Сотні Андрія Дигдаловича, який загинув від кулі снайпера, Наталія Дигдалович розповіла, що це місце має стати своєрідною Голгофою для тих, хто усвідомлює подвиг Небесної Сотні.

«Головне, щоб це місце стало таким, як для нас, родичів Героїв Небесної Сотні, стала вулиця Інститутська у Києві. Піднімаючись вверх по Інститутський – ми піднімаємося кожний на свою Голгофу. З усвідомленням, що вони загинули заради нас, з думкою, що я можу зробити, щоб бути гідним їхньої жертовності? І саме цього ми чекаємо від цього місця. Ми чекаємо, щоб люди, які приходитимуть сюди, не просто прийдуть подивитися на гарні краєвиди, які відкриваються звідси, а прийдуть із чіткою думкою – чим я можу долучитися до розбудови України, до цих змін яких ми всі прагнемо», – сказала Наталія Дигдалович

Брат Героя України Богдана Сольчаника, Степан вважає, що за рік часу можна буде сповна оцінити красу цього меморіального комплексу.

«Чотири роки тривали фахові дискусії, де має бути споруджено пам’ятник і яким він має бути. Це не буде просто пам’ятник, а громадський простір. Суть цього простору не у квітах, та сльозах, а у символічному змісті, розумінні того, хто такі Герої Небесної Сотні? Мені подобається і місце, і задума архітекторів, тут завжди людно, сподіваюся за рік часу побачити реалізовану ідею», – поділився думками Степан Сольчаник.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

Нагадаємо, було проведено три конкурси по Меморіалу Небесної Сотні: перший – на ідею пам’ятника; другий конкурс не дав якісного результату, оскільки роботи не були достойного рівня (журі одноголосно прийняло рішення скасувати цей конкурс, у тому числі в журі був представник родини Небесної Сотні); третій конкурс був проведений і схвалений. Цей конкурс тривав з 1 листопада 2016 року до 1 лютого 2017. Було подано 25 конкурсних проектів, серед яких журі вибрало переможців – молодий авторський колектив з міста Львова: Андрій Лесюк, Марія Яструбчак, Христина Пундак (нещодавні випускники Львівської політехніки). Переможці отримали 90 тис гривень та можливість реалізувати свій проект.

Про концепцію громадського простору пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львові більше можна дізнатися тут.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 06:01 :38