До Львова приїхав генсекретар Світового конгресу Українців Стефан Романів

Генсекретар Світового конгресу Українців Стефан Романів. Фото: Микола Тис/ZIK

Генеральний секретар Світового конгресу Українців (СКУ) та президент Союзу українських організацій Австралії Стефан Романів завітав до Львова, де розповів про роботу СКУ над визнанням Голодомору геноцидом українського народу у всьому світі.

Зустріч відбулась в актовій залі Львівської політехніки, передає кореспондент ІА ZIK.

Він розповів, що наразі геноцидом українського народу Голодомор визнали лише 17 держав: Австралія, Бразилія, Ватикан, Грузія, Еквадор, Естонія, Канада, Литва, Латвія, Мексика, Парагвай, Перу, Польща, Португалія, США, Угорщина та Україна.

Водночас кілька держав на офіційному рівні засудили Голодомор як акт винищення людства. До прикладу, це Андорра, Іспанія, Словаччина, Чехія, Чилі тощо.

Він додав, що представники СКУ об’єднано працюють із постійним представником України в ООН Володимиром Єльченком над тим, щоб Голодомор визнали геноцидом українського народу ще більше держав.

Пан Романів також зазначив, що до 85-ліття Голодомору в СКУ планують укладати список нащадків свідків цієї трагедії, щоб пам’ять про це не згасала. Окрім того, буде проведено низку публічних заходів.

Додамо, Стефан Романів – політичний діяч, заступник голови Світової управи Спілки української молоді, з 2008 – генеральний секретар Світового конгресу українців, голова комісії з визнання Голодомору геноцидом проти українського народу, голова Проводу ОУНР.

Loading...