вівторок, 17 квітня, 2018, 19:42 Суспільство
Через бажання автокефалії української церкви Росія посилить тиск на патріарха Варфоломія, – нардеп
ZIK
ZIK

Російська дипломатія та спецслужби справді роблять масштабні намагання блокувати будь-які намагання українців отримати автокефальну православну церкву. Після активізації української сторони варто очікувати лише посилення тиску на патріарха Варфоломія.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Віктор Єленський.

«Патріарх Варфоломій дедалі більше розуміє і передає предстоятелям інших церков розуміння того, що мільйони українців тавруються «безблагодатними» та «безчинними» тільки тому, що вони не підпорядковуються політиці патріарха Кирила. Варфоломій розуміє, що така ситуація не є нормальною», – підкреслив Віктор Єленський.

Він переконаний, що саме через це зі сторони патріарха Варфоломія є готовність надати Україні «томас про автокефалію української церкви».

«За візантійською традицією, для цього необхідне звернення церковних ієрархів і влади. Президент направив своє звернення, церковні ієрархи Київського патріархату та автокефальної церкви також це зробили», – каже народний депутат.

Також він висловив думку, що Верховна Рада України у четвер підтримає таку позицію та перепідтвердить своє звернення від 16 червня 2016 року.

Натомість представники фракції «Опозиційного блоку» та Української православної церкви Московського патріархату запевняли, що непотрібно цього робити, адже відповідь буде негативною.

«Я можу сказати, що УПЦ МП, безпосередньо Московська патріархія, російська дипломатія та спецслужби Росії справді роблять масштабну справу для того, аби блокувати будь-які прагнення українців отримати автокефальну православну церкву», – заявив нардеп.

Окрім цього він пригадав, як у 2009 році один із російських дипломатів назвав це блокування «найбільшим досягненням російської дипломатії 2008-2009 років».

«Тому ми повинні розуміти, що на патріарха буде вчинено ще більший тиск з боку Росії. Так само збільшиться тиск на президента Туреччини Реджепа Ердогана. У всіх представництвах країн православної культури вже є доручення щодо блокування таких можливостей», – заявив народний обранець.

Проте, підсумував політик, ми просто не можемо не йти назустріч імпульсу, що зараз іде від Вселенської патріархії, та не підтримувати його.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-19 21:30 :44