понеділок, 16 квітня, 2018, 13:06 Політика
«Заклинанням про вступ до НАТО болото не висушиш»: владу розкритикували через корупцію

Влада, яка зробила оборонний бюджет джерелом корупції, веде свій народ у напрямку, який є протилежним від НАТО.

Про це під час засідання Погоджувальної ради, яку транслює телеканал ZIK, заявила заступник голови ВРУ Оксана Сироїд.

Оксана Сироїд зауважила, що в Україні влада чотири роки бездіє і це нищить перспективи вступу України до НАТО.

«На жаль, за чотири роки ми так і не побачили нових законів про ЗСУ, які б реформували українську армію, про оборону, про сектор оборонної промисловості, про соціальний захист військовослужбовців, про ветеранів, про альтернативну невійськову службу… Цього немає, натомість нас заклинають про неминучість вступу до НАТО. Але заклинаннями про вступ до НАТО болото на Широкому Лані не висушиш. Вступ до НАТО означає дотримання чітких норм і стандартів», – заявила Оксана Сироїд та наголосила, що влада, яка зробила оборонний бюджет джерелом корупції, веде свій народ у напрямку, який є протилежним від НАТО.

Оксана Сироїд закликала не робити заяв про вступ до НАТО, а перестати красти з оборонного бюджету і поважати українського солдата.

Натомість голова ВРУ Андрій Парубій заявив, що безвідповідальним є заявляти під час засідання погоджувальної ради, яке транслюють у прямому ефірі, що за чотири роки в Україні нічого не зроблено у сфері безпеки для соціального захисту військових.

«Це є несправедливо і неправда, тому що і я, і багато тут присутніх у перші дні війни, коли ми організовували Національну гвардію у цьому залі, коли добровольці ішли на фронт захищати наші кордони, це зневага до всіх, хто відчайдушно і на початку, і протягом цих років робив усе можливе для сектору безпеки», – заявив Андрій Парубій та закликав до відповідальності.

З його слів, роблячи подібні заяви, потім дивуються, чому такий низький рейтинг і високий рівень недовіри.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій також наголосив, що під час обговорення на Погоджувальній раді законодавчі ініціативи потрібно усвідомлювати їхню вагу. З його слів, до прикладу, один із запропонованих законопроектів «тягне» на 9 млрд грн розтрати, відповідно до закону (Андрій Парубій не назвав, про який саме документ ідеться).

«Чи автори законопроектів розуміють, звідки ті кошти можуть прийти? Це є різниця між відповідальним органом та відповідальною дискусією та популізмом, коли у порядок денний вносять ті закони, на які є фінансове підгрунтя і які можна забезпечити», – наголосив Андрій Парубій.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 09:44 :27