понеділок, 16 квітня, 2018, 16:48 Світ
Удар по Сирії сформулював свій вплив на геополітичні процеси світу, – експерти

Удар по Сирії сформулював свій вплив на геополітичні процеси світу. Можна сподіватись, що відчуємо позитивний вплив і щодо врегулювання ситуації з російською агресією на території України.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив голова правління громадської організації «Європейський рух України» Вадим Трюхан.

Якщо провести незалежне та фахове розслідування, безперечно, можна розібратись із тим, що насправді і відбувається у Сирії. Ймовірно, на такий крок погодиться навіть Росія, адже їй не потрібне подальше загострення. Тож існує велика вірогідність того, що таки вдасться ухвалити чергову резолюцію Ради безпеки ООН.

«Як би там не було, та факт удару уже відбувся і він виявив свій вплив на геополітичні процеси. Свого часу, коли бомбили Белград, історія пішла у зовсім іншому напрямку, тож дуже сподіваюсь, що і зараз це відбудеться. В тому числі сподіваюсь, що ми відчуємо якийсь позитивний вплив і на врегулювання ситуації, що виникла у зв‘язку із агресією Росії проти України», – наголосив Трюханов.

Мовляв, не варто забувати і про наші національні інтереси. Адже багато експертів висловлювали занепокоєння, що у разі гострих сутичок у Сирії, росіяни можуть піти на ескалацію конфлікту на сході України.

«До того ж, минулого тижня, коли я дискутував із їхніми «яструбами», вони прямо погрожували, що у такому випадку «зітруть з лиця землі Україну» та «підуть на Київ», – розповів експерт.

Він підкреслив: не слід недооцінювати противника, а навпаки – вивчати ворога.

У свою чергу прес-аташе посольства Грузії в Україні (2005-2010 рр.) Бачо Корчілава зазначив: Росія справді може погіршити ситуацію на Донбасі. Однак він не впевнений, що ворог зможе контролювати більше, ніж зараз.

«Та якщо історія навколо Сирії змінить політичну ситуацію у світі, це стане шансом відновити територіальну цілісність. До того ж, не лише для України, а й, наприклад, для Грузії чи для Молдови», – зауважив Корчілава.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 19:34 :09