Новини » Львів 16 квітня, 2018, 13:27
Він досі з нами: у Львові вшанували пам’ять улюбленого Бориса Возницького

Сьогодні, 16 квітня, знаний мистецтвознавець Борис Возницький міг відзначити свій 92 день народження. Усі небайдужі зібралися на Личаківському цвинтарі, що у Львові, де споминали цю видатну людину.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Споминати пана Возницького прийшли не тільки старші люди, які були із ним знайомі чи десь перетиналися. Поблизу сивочолих дядьків віддавали шану як студенти, так і школярі. Бо усі прекрасно розуміють, наскільки значний вклад у порятунок українського мистецтва зробив Борис Возницький.

Спомини почалися із панахиди за покійним мистецтвознавцем. Опісля священик розповів про цікавий факт: виявляється Борис Возницький народився на п’ятий тиждень Великоднього посту, який завжди є вельми серйозним для християн. Адже тоді відбувається кілька специфічних глибоких богослужінь.

«Бориса Возницького називали патріархом музейної справи та ангелом-охоронцем. Він зумів з нічого збудувати імперію музеїв і врятувати для української культури безліч пам’яток. Я дуже рада, що той весь період була біля нього. Хоч і працювала просто звичайним реставратором, але він дуже любив цей відділ. Адже саме він плідно працює над відновлення пам’яток. Мені приємно, що сюди прийшли стільки людей пом’янути його. Дякую усім вам», – зазначила дочка пана Бориса Лариса Разінкова-Возницька.

«Знала пана Бориса недовго, але кілька років ми були знайомі. Чесно, не уявляла, як від однієї людини може залежати так багато. Як людина може за одне життя зробити стільки, що не забудеться ніколи… Повірте, він досі серед нас. У кожній пам’ятці яку він врятував, у кожній скульптурі, яку він віднайшов…», – додала директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.

Зрештою, кожен охочий висловився про Бориса Возницького. Усі розуміють – боляче, що такої людини вже немає з нами. Бо зробити він міг ще безліч прекрасних речей.

Додамо, Борис Григорович Возницький – український мистецтвознавець, екс-директор Львівської галереї мистецтв, академік Української академії мистецтв, Герой України (2005), лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка (1990), заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ICOM), доктор honoris causa.

Борис Возницький починав свою діяльність у Винниках і був натхненником створення Винниківського історико-краєзнавчого музею, збирав перші експонати для нього (в 1956 році жив у Винниках).

У Винниках створив перший музей, експонати до якого збирав разом з учнями міста. Організовуючи експедиції в ближні села, вони знайшли унікальні речі, розкопали в лісі два кельтські поселення. Разом робили археологічні пошукові експедиції, зібрали колосальну колекцію. Багато експонатів із тих часів зберігаються в історико-краєзнавчому музеї, деякі – в Олеському замку. На жаль, коли Возницький був змушений поїхати у Ленінград на навчання, цей музей перестав існувати.

У 1960–1962 рр. Возницький працював заступником директора Музею українського мистецтва у Львові. Згодом призначений на посаду директора Львівської картинної галереї. Член Національної спілки художників, де очолював секцію критики і мистецтвознавства.

Організатор численних історико-художніх виставок, у тому числі великої експозиції «Гетьман Іван Мазепа: Погляд крізь століття» (2003), виставка «Іван Виговський особа і час», «Розп’яття» (до 2000-річчя від народження Христа). Був популяризатором спадщини Іоана Георгія Пінзеля, ініціатором створення музеїв першодрукаря Івана Федорова, музею-садиби «Русалки Дністрової». Створив туристичний маршрут «Золота підкова», до якого входять Олеський, Золочівський, Підгорецький, Свірзький замки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-26 03:51 :03