Новини » Економіка 16 квітня, 2018, 23:00
Із 2012 року торгівля з Росією скоротилася учетверо, – Медведєв
ZIK
ZIK

Україна до 2012 року постачала третину від усього експорту на російський ринок. Втім, після Революції Гідності, РФ зайнялася економічною блокадою наших продуктів на полицях своїх магазинів. У результаті ми отримали закономірні речі – обвал гривні і безробіття.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK сказав політолог Олег Медведєв.

«Де-юре дипломатичні стосунки України та Росії існують для того, щоб ми могли контактувати на тему звільнення заручників. Не можна кидатися політичними гаслами. Є громадяни, які в силу певних обставин перетинають кордон і перебувають на території РФ. Вони потребують захисту, однак як його здійснювати, окрім як методами дипломатії, я не знаю. Де-факто дипломатичні відносини України з Росією розірвані. Нема ані нашого посла у Москві, ані їхнього в Києві. Ба навіть більше, російська спроба призначити свого посла увінчалась фіаско. Коли ж в України виникла реальна потреба підтримати Велику Британію, то ми відіслали всіх тринадцять російських послів на батьківщину», – розповідає політолог.

Олег Медведєв нагадує, що на початку 2012 року російський ринок займав приблизно третину в експорті українських продуктів.

«Тобто кожна третя продукція, яка йшла на експорт, відправлялася у Росію. За роки війни цей показник скоротився у чотири рази. Політично цьому можна аплодувати. Вважаю, що нам справді краще орієнтуватися на європейський ринок. Водночас є інша частина суспільства, яка переконана, що ми маємо бути більш прагматичними. Адже все ж таки нам цікаво співпрацювати з Росією. Цю позицію я також можу зрозуміти. Але не можу зрозуміти тих патріотичних людей, які критикують мінімальні торгівельні відносини з РФ і в той самий час сердяться на владу через безробіття і валютний курс. Не може бути інакше, коли країна припиняє співпрацювати із державою, де збувала одну третю свого виробництва. Коли РФ блокувала наші товари на своєму ринку, то на це і розраховувала», – наголошує політолог.

До того ж Олег Медведєв звертає увагу на те, що з Росією без сенсу укладати домовленості.

«Що стосується договорів із РФ, то це питання філософське. Ще німецький політичний діяч Отто фон Бісмарк говорив, що угоди з Росією не вартують навіть паперу, на якому вони укладені», – додає політолог.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 19:09 :35