понеділок, 16 квітня, 2018, 3:26 Світ
У Лондоні почалась кампанія за другий референдум щодо Brexit

Відомі британські актори, бізнесмени й політики, а також члени парламенту, почали кампанію за проведення «народного референдуму» щодо виходу Британії з Євросоюзу за підсумками переговорів Лондона з Брюсселем.

Перша акція кампанії пройшла в неділю, 15 квітня, в лондонському районі Камден в північній частині міста. Там зібралися приблизно 1200 людей, – повідомляє BBC.

Британія

Рух «Народне голосування» (People’s Vote) має намір об’єднати групи, які налаштовані проти Brexit. Кампанія наполягає, що останнє слово щодо виходу Британії з ЄС має сказати населення, а не члени парламенту.

Рух проти брекзиту
Актор Патрік Стюарт підтримує рух за переголосування щодо "брекзиту"

Актор Патрік Стюарт, що підтримує кампанію, сказав: якщо народ проголосує проти [досягнутої з Брюсселем] угоди щодо виходу, Британія «просто залишиться» у ЄС.

За словами Патріка Стюарта, його бажання залишитися у ЄС пояснюється «історією й емоціями».

«Я дитина війни й ріс, коли справи в світі йшли не дуже добре. І день, коли ми приєдналися [до Євросоюзу], був одним з найбільш приголомшливих у моєму дорослому житті», – сказав 77-річний актор.

Британський міністр закордонних справ Борис Джонсон, який очолював кампанію за Brexit, відповів на заклики до другого референдуму тим, що народне голосування вже відбулося.

Джонсон сказав: «Ми отримаємо відмінний результат і не лише зможемо укласти гігантську угоду про вільну торгівлю з нашими друзями й партнерами по іншу сторону протоки [Ла-Манш], а й зможемо сміливо вирушити у місця, якими ми, ймовірно, нехтували останні п’ять років».

Депутати
Лейла Моран, Чука Умунна та Кароліна Лукас - серед членів парламенту, що підтримують "Народне голосування"

І консерватори, і лейбористи раніше відкидали можливість другого референдуму.

У червні 2016 року 51,9% британців на референдумі проголосували за вихід із ЄС, 48,1% – проти.

Британія формально перестане бути членом Євросоюзу у березні 2019 року, і сторони сподіваються досягти угоди до жовтня, аби у європейського і британського парламентів було достатньо часу для її ратифікації.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-11 02:53 :59