понеділок, 16 квітня, 2018, 16:12 Світ
США вжили заходів для попередження прямого конфлікту із РФ, – Умланд
ZIK
ZIK

Під час ракетної атаки США у Сирії Росія та сили Асада не збили жодної американськї ракети. Водночас жоден російський об’єкт від удару не постраждав. Ймовірно, Америка не хоче напряму конфліктувати з Росією, аби та не нарощувала свої війська у Сирії.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» сказав політолог Андреас Умланд.

«Німеччина долучилася до операції з авіаударів по сирійських об’єктах, проведених західною коаліцією – США, Великобританією, Францією. Відповідні заяви підтримки зробили канцлер ФРН Ангела Меркель і міністр закордонних справ Гайко Масс», – розповідає Андреас Умланд.

Хоча Німеччина безпосередньо не брала участь в ударах, однак її позиція сколихнула громадян країни, зазначає політолог.

«Самі висловлювання Німеччини багато значать. Адже в країні існує дуже сильна пацифістська традиція. Тому на її фоні більшість німців були категорично проти ударів. Звісно, держава могла залишатися нейтральною. Втім, на фоні суспільних настроїв висловлювання Меркель прозвучали дуже гостро», – коментує політолог.

Експерт переконаний, що політика Європейського Союзу проти Росії є правильною. І потрібно продовжити тиснути на агресора через санкції.

«Політика, яка проходила, має продовжуватися. Зокрема, стосується вона посилення санкцій проти РФ. Проблема Європи у тому, що вона не має єдиної зовнішньої політики. Існує таке прагнення, але нема органу, який би цим займався, представляючи інтереси союзу. Але ЄС має консенсусну позицію щодо удару США та союзників по Сирії», –  переконаний політолог.

Кім того, Андреас Умланд наголосив: США хочуть уникнути ескалації російських потужностей,  тому від авіаційного удару російські об’єкти не постраждали.

«Скоріш за все, США намагаються застосувати заходи, які б не породили прямий конфлікт з РФ. Звісно, є підозри про домовленості між Трампом і Путіном. Однак дуже складно припускати закулісні відносини, не породжуючи пліток», – додає Андреас Умланд.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-11 00:01 :51