понеділок, 16 квітня, 2018, 19:10 Політика
РФ визнала нечинним Договір про дружбу, анексувавши Крим, – Кривенко
ZIK
ZIK

Росія визнала нечинним Договір про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною і РФ, здійснивши військову інтервенцію на територію України.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (позафракційний) Віктор Кривенко.

Нагадаємо, під час Погоджувальної ради представник Президента України у ВРУ Ірина Луценко повідомила, що Президент внесе до ВРУ законопроект щодо негайного одностороннього припинення дії положень Договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною і РФ. Також Україна має намір офіційно припинити участь у СНД. Президент також закликав уряд провести інвентаризацію угод між країнами-членами СНД, щоб денонсувати їх, залишивши ті, які є прагматично необхідні для України.

Віктор Кривенко переконаний, що Договір про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною і Російською Федерацією не може бути пролонгований у жодному випадку. З його слів, жодного стосунку до визнання кордонів чи їх демаркації (демаркація так і не була проведена) цей документ не має, адже кордони були визнані ще 1990 року угодою між УРСР та РРФСР.

«Росія визнала нечинним цей договір, анексувавши Крим, зробивши військову інтервенцію на територію України. Вона не веде, що у міжнародному полі якось буде піддано сумнівам, що Росія визнала наші кордони, бо це визнано в інших угодах», – зазначив гість програми.

Політик закликав прислухатися до позиції МЗС і Президента України.

«Ми закликали і до розірвання, і до перегляду цього договору, але все одно є міжнародна ситуація, і треба, щоб ми діяли узгоджено із нашими євроатлантичними партнерами і не шукали в цьому політиканства», – каже Віктор Кривенко.

Він зауважив, що восени, якщо згаданий договір не пролонгують, він буде розірваний.

Народний депутат України від Опоблоку Євген Балицький погодився, що ревізію договорів слід провести, адже є низка таких, які на сьогодні втратили чинність. Водночас він закликав звернути увагу на те, чим замінити баланс у разі втрати його частини в СНД.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-11 17:19 :45