Новини » Львів 16 квітня, 2018, 12:00
ПроАрт форум «Під Деревом»: у Львові три дні триватиме особлива мистецька атмосфера
Олена Шептицька. Фото: Микола Тис/ZIK
Олена Шептицька. Фото: Микола Тис/ZIK

Мультикультурна арт-платформа «Дивина» знову дивуватиме львів’ян та гостей міста новими цікавими мистецькими проектами. Три дні поспіль, 20-22 квітня, у Львові триватиме проАрт форум «Під Деревом», в якому за участі художників, майстрів різних напрямків та відповідно декорованого простору буде створена особлива мистецька атмосфера. Для кожного свого проекту організатори шукають відповідне місце. Цього разу завдяки творчому тандему «Дивини» та музичної креативної платформи «MuzSvit» подія відбуватиметься у затишному дворику на вул. В. Винниченка, 30.

Ідеологом і засновником арт-платформи «Дивина» є художниця Олена Шептицька, співзасновником Микола Кравець. Олена Шептицька розповіла, що з 2009 року вони зробили вже багато проектів – «Екстрим арт-фест», «Ніч в музеї», «Різдвяні дива» в театрі Л. Українки, відкриття Львівського Органного залу, виступали також в різних містах України. У 2011 році вони зробили виставку і провели фестиваль у печері «Оптимістична» – одній з найдовших печер Євразії. Відтоді співпрацюють зі спелеологами, які будуть тепер брати участь у проАрт форумі «Під деревом». А у 2015 році Олена Шептицька побувала в Баку, де представила проект «Ритми світла», що був приурочений до свята нового року в іранських і тюркських народів Новруз.

За словами Олени Шептицької, програма проАрт форуму «Під Деревом» містить події освітньо-розважального характеру за різними напрямками. У першій частині будуть лекторії та майстер-класи, потім – виступи різнопланових колективів. У вечірній програмі виступатимуть різні музичні гурти.

<nbsp;>

 

Організатори об’єднали дуже цікавих майстрів. Еко-блок міститиме роботи майстрині Світлани Захаренко (паперопластика) та майстра з Одеси Євгена Хлебнікова (перероблений пластик). Слід зазначити, що у цьому еко-блоці будуть представлені не просто вироби з паперу і пластику, а речі, виготовлені за складною технологією – скульптури, флюроарт декорації.

Можна буде теж зустрітися з майстрами, які збудували козацьку чайку «Пресвята Покрова». Виступатимуть друзі організаторів форуму «Миклухо Маклай» та цікавий гурт «Фолькнери» – відомі збирачі українського фольклору та вело мандрівники. У програмі також є танцювально-хореографічний блок: ірландські, шотландсько-європейські танці і трайбл-dаnсе, які представлятимуть ентузіасти, фанати своєї справи.

Все це різноманіття поєднають унікальні декорації від «Дивини», які живуть тільки раз – створюються для кожної події окремо та ніколи більше не повторюються. Організатори ставлять за мету створити середовище обміну знаннями, досвідом та творчими здобутками. Для одних це – можливість відпочити в комфортному просторі, а для інших – поспілкуватись з однодумцями.

Окрім цього, у квітні арт-платформа «Дивина» разом із музеєм «Тюрма на Лонцького» представлять ще одну нову подію – епічну Арт-резиденцію «У темряві сяє лише душа!», що триватиме з 28 квітня по 18 травня.

«Тюрма на Лонцького – непросте місце з повчальною історією. Тисячі людських доль обірвалися у цих стінах, життя саме тих, хто був цвітом нації – митці, поети, музиканти, революціонери. Вони змінювали на краще світ навколо себе. Ми вважаємо за необхідне привернути увагу до величезного пласту історії, із яким працює музей «Тюрма на Лонцького». Зневірі нема місця там, де жива сила, нескорений дух українського повстання. Ще живі люди, які пам’ятають темні часи тоталітаризму. Вшануймо! Це наша гордість, наші герої, наше актуальне сьогодення, наша боротьба», – зазначила Олена Шептицька.

Організатори ставлять завдання – серед бетонних стін і сталевих ґрат втілити нереалізовані мрії, дитячі фантазії, думки та марення тих, хто так і не зміг реалізувати їх. Вони хочуть підкреслити актуальність боротьби за правду та високі ідеали. Вдихнути світло життя та свободи в каземати. У різних творчих напрямках будуть представлені художні твори, інсталяції, музичні виступи, відео-контент, створений учасниками під час резиденції. На відвідувачів музею чекає занурення у світ мрій і фантазій, яким не судилося бути здійсненими: флюроарт-інсталяції від платформи «Дивина»; роботи талановитих митців, скульпторів, художників, керамістів; експозиція фото- та відеоматеріалів, підготовлених спеціально до «Ночі музеїв»; ексклюзивний виступ від «Дивини» і «ДрамФорс» у вигляді музично-вогняного перфоменсу.

Арт-платформа «Дивина» створює з-поміж іншого інсталяції з використанням флюроарт –анреґраундного напрямку у мистецтві, що містить синтез різних концепцій, філософій: візерунки, які мають сакральне значення, і сучасні технології – фарби та матеріали. У світі це сприймають як субкультурний додаток до вечірки. Олена Шептицька виводить це мистецтво в ранг мистецтва, а не як додаток до чогось.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 00:11 :14