Новини » Події 16 квітня, 2018, 19:38
Правозахисники: Спецслужби України за запитом РФ готують екстрадицію біженців-мусульман

Активісти громадських і мусульманських організацій заявляють, що українські спецслужби заарештовують і готують екстрадицію за запитом Росії біженців-мусульман, яким висунуто вигадані обвинувачення.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

На прес-конференції в понеділок один із засновників асоціації «Азан» Анвар Деркач розповів, що коли мова заходить про біженців-мусульман, «то спецслужби України починають взаємодіяти з російськими, незважаючи на стан війни».

«Конкретно – історія братів Аріфа Джабарова й Альберта Богатирьова. Альберта затримали в аеропорту Запоріжжя, звідки він вилітав до Стамбула. У 2017 році він прилетів в Україну, одружився і, щоб завершити свої справи в Стамбулі, намагався вилетіти, але з’ясувалося, що він у розшуку Інтерполу за запитом російських спецслужб. Уже майже 9 місяців він перебуває під екстрадиційним арештом, чекає, доки Генпрокуратура завершить перевірку. Аріф також перебуває в СІЗО, його затримали в грудні 2017 року під час спроби легально в’їхати на територію України», – розповів він.

За словами правозахисника, А.Джабаров також не знав, що перебуває в міжнародному розшуку за запитом Башкирського управління ФСБ Росії.

А.Деркач наголосив, що А.Джабарову не надали можливості написати заяву на надання притулку в Україні, «хоча, відповідно до українського законодавства, українські прикордонники зобов’язані це зробити».

«Історія Аріфа особлива в тому, що Генпрокуратура в найкоротші терміни провела екстрадиційну перевірку: протягом 3 місяців, хоча зазвичай це триває до року. Днями Генпрокуратура прийняла рішення про екстрадицію Джабарова в Росію, де йому загрожує тривалий тюремний термін. І Джабарова, і Богатирьова підозрюють в участі в незаконних збройних формуваннях за межами РФ», – наголосив він.

За словами правозахисника, А.Джабаров і А.Богатирьов «ніде не воювали, зброї в руки не брали, займалися мирною працею і Росію змушені були залишити через переслідування за релігійною ознакою».

У свою чергу мати А.Джабарова Наталія Джабарова також наголосила, що її сина переслідують у Росії за релігійні переконання.

«І батько, і дід Аріфа також були мусульманами. Прошу скасувати рішення екстрадиційного питання щодо мого сина... Синові, який зараз перебуває в Запорізькому СІЗО, потрібна медична допомога, оскільки під час затримання його побили, й тепер у нього головний біль», – зазначила Н.Джабарова.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 12:10 :33