понеділок, 16 квітня, 2018, 11:11 Економіка
Попри новий закон, ринку управителя будинками в Україні немає,– експерт
ZIK
ZIK

Для того, щоб закон про ЖКП запрацював у повному обсязі, треба розробити і затвердити постановами Кабміну близько 30-ти підзаконних актів. Як мінімум, для цього потрібно 10 місяців. До того ж, ринку управителя багатоквартирними будинками в Україні немає.

Про це в ефірі проекту «Злий дім» (на телеканалі ZIK) розповіла начальник управління розвитку житлово-комунального господарства КМДА Віра Радченко.

Екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко зауважив, що з 10 червня 2018-го року набирає чинності новий закон про житлово-комунальні послуги. Кучеренко каже, що згідно цього закону, у сфері ЖКГ має відбутися «революція».

«Люди мріяли управляти своїм житлом, адже з телеекранів їм розповідають, що вони нарешті отримають це право. Людям кажуть, що до них прийдуть управляючі компанії і вони будуть набагато краще, ніж комунальники, управляти багатоквартирними будинками. Мовляв, настане благополуччя і гроші поллються у будинки. Але щодо усього цього у мене є певні сумніви», – зазначив Олексій Кучеренко.

Начальник управління розвитку ЖКГ КМДА Віра Радченко додала, що зміни в систему управління багатоквартирними будинками справді задекларовані. Але єдине, що на сьогодні зроблено Кабміном – створено план впровадження закону про ЖКП.

«Але для того, щоб запрацював закон про ЖКП у повному обсязі, треба розробити і затвердити постановами Кабміну близько 30-ти підзаконних актів. А це акти щодо обслуговування будинкових мереж, затвердження норм надання пільг та субсидій. І ключовий момент, без якого не поїде цей «потяг» – типовий договір з управителем, який ми чекаємо вже 3 роки. Також не розроблений ще один нормативний документ, де буде вказано, як перевірити якість послуг наданих управителем. Ось цей документ мене цікавить найбільше»,– зазначила Віра Радченко.

Експерт наголосила, що усі ці акти до закону про ЖКП повинні бути затверджені до 11 червня.

«Однак, щоб затвердити документ, він має бути погоджений з іншими органами виконавчої влади. А там близько 10-ти різних міністерств, які, якщо є якісь зауваження до документа, розглядатимуть його місяць. Тому як мінімум треба 10 місяців. То навіть з моменту прийняття закону ми б не змогли це зробити, а зараз – тим більше»,– зазначила начальник управління розвитку ЖКГ КМДА.

Екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко додав, що навіть після чисельних заяв чиновників про те, що ЖЕКам в Україні прийшла смерть, а їхнє місце замінять управителі в краватках, типовий договір з управителем, який би чітко прописав обов’язки та права мешканців і компаній управителя за 3 роки, так і не з’явився.

Відтак, підсумувала начальник управління розвитку ЖКГ КМДА Віра Радченко, що попри ухвалений ВРУ закон про ЖКП, ринку управителя багатоквартирними будинками в Україні досі немає.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 18:52 :25