Новини » Світ Читать эту новость на русском

Польща вирішила об’єднати свої системи протиракетної оборони «Вісла» і «Нарва»

Американський зенітно-ракетний комплекс Patriot. Фото: ZIK/EPA/UPG

Польща і США розпочинають черговий раунд переговорів про перший етап поставок протиракетних систем Patriot та початок другого етапу програми. Предметом переговорів, буде, зокрема, об’єднання систем протиповітряної оборони ракет середньої дальності «Вісла» та ракет короткої дальності «Нарва».

Про це сьогодні заявив глава Міноборони Польщі Маріуш Блащак, повідомляє Niezalezna.

«28 березня я підписав угоду з американською стороною про поставку перших комплектів Patriot та системи управління IBCS. Ми негайно беремося до роботи, пов’язаної з другим етапом цієї програми», – зазначив Блащак.

«У другій фазі ми хотіли б придбати наступні комплекти Patriot, новий радар, який дозволить більш ефективно протистояти ракетним атакам, аніж секторний радар. Я також поставив перед переговорною групою завдання доєднати до програми «Вісла» програму «Нарва», тобто додати продукти, вироблені на заводах «Польської групи озброєння», – додав він.

Міністр підкреслив, що не встановлює крайній термін для завершення цих переговорів, щоб не послабити позицію переговірників з польської сторони.

«Але ми розпочинаємо переговори негайно й сподіваємося на розуміння наших американських партнерів, бо нове обладнання гарантує безпеку та міцнішу позицію в НАТО», – підкреслив Блащак.

Глава Міноборони Польщі висловив переконання, що переговори щодо другого етапу будуть простішими, ніж попередні переговори.

«На першому етапі ми досягли домовленості, тому це буде продовження, але я усвідомлюю, що це бізнес, ми робимо все, аби зробити цей контракт найкращим для Польщі, щоб обладнання було максимально сучасним і за хорошу ціну», – заявив він.

Міністр повідомив, що зараз триває обговорення плану технічної модернізації, включаючи реалізацію програми «Вісла».

«Ми працюємо над цими документами. Я припускаю, що до кінця квітня Рада міністрів РП ухвалить документ – резолюцію щодо детальних витрат до 2026 року», – підсумував він.

Loading...