понеділок, 16 квітня, 2018, 15:19 Суспільство
Не можна амністувати чиновників, які отримали майно корупційним шляхом, – Красносільська
ZIK
ZIK

Якщо у четвер, 19 квітня, Верховна Рада підтримає проекти закону під номером 8257 та 8258 щодо добровільного податкового декларування, це знищить ідею злочину незаконного збагачення чиновників в Україні та легалізує усі їхні корупційні статки.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорила експерт Центру протидії корупції Анастасія Красносільська.

«Законопроекти № 8257 і №8258, які стосуються добровільного податкового декларування, не є новиною. Таку ініціативу ми вже бачили у 2016 році, але проблема у  тому, що вона змішує у законопроекти різні речі», – сказала Красносільська.

За її словами, з одного боку – це можливість пробачити певні податкові, можливо, валютні злочини звичайним українцям, що потрібно зробити. Але з іншого боку, ті ж законопроекти дозволяють, фактично, легалізувати усі корупційні статки чиновників.

«Це працюватиме таким чином, що чиновнику треба буде подати добровільну декларацію, вказати там все своє майно, яке він набув не від своєї зарплатні, а від якихось корупційних оборудок. Сплатити лише 2,5 відсотки податку, що є мізером, і за це в обмін отримати гігантський пакет державних гарантій. Також отримати сертифікат таємності, завдяки якому, наприклад, Національне антикорупційне бюро не зможе використовувати дані цієї декларації як доказ проти особи, яка подала декларацію», – прокоментувала вона.

Тому експерт вважає, що це, фактично, знищує саму ідею злочину незаконного збагачення і легалізує всі корупційні статки. Наразі ж законопроекти, які стосуються добровільного податкового декларування, подали нардепи з БПП.

«Зараз є багато розмов про те, що потрібно амністувати гроші українців. Наприклад, заробітчан. Але з цим немає бути проблем. На відміну від  амністії для чиновників, які отримали корупційне майно. Більше того, законопроекти пропонують окозамилювальну річ. Адже у документах йдеться про те, що майно, яке походить від корупційного злочину, не може отримати гарантії безкарності, але для цього потрібно спочатку в суді довести, що майно походить від  корупційного злочину», – розповіла Красносільська.

Тобто, на практиці, вона вважає, якщо треба буде довести вбивство, то «труп» можна буде використати в якості доказу лише після того, як без того ж «трупа» буде доведено вбивство.

«Очевидно, що це нонсенс, але саме такий підхід нам пропонують для корупційного майна», – зазначила експерт.

Тому, на її думку, перспектива ухвалення таких законопроектів, наразі є, але тоді потрібно зважити усі «за» і «проти».

«Якщо Україна амністує, фактично, злочинно набуті капітали, то ми можемо потрапити у так званий сірий список «FATF». Тобто будь-які банківські транзакції, пов’язані з Україною, проходитимуть, наприклад 20-30 днів, що означатиме певний економічний колапс. Тому ціна питання навіть не тільки в корупційних статках, але й загалом у виживанні економіки України. Я дуже сподіваюсь, що на це зважить БПП», – наголосила Красносільська.  

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрували пакет законопроектів, що пропонують легалізувати корупційно отримані доходи, а також звільнити чиновників від відповідальності за брехню в декларації.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 15:47 :29