Новини » Суспільство 16 квітня, 2018, 22:10
Нардеп: «Самопоміч» відмовляється голосувати за законопроект про доступ до матеріалів випробувань ліків
ZIK
ZIK

Щорічно в Україні проходить майже двісті клінічних випробувань ліків, результати яких не знає ніхто. А для деяких фармацевтичних компаній закон про доступ до матеріалів випробувань може стати вироком.

Про це в ефірі проекту «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK заявила народний депутат України, голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець.

У 2016 році Верховна Рада у першому читанні проголосувала за законопроект про відкриття доступу до матеріалів випробувань лікарських препаратів. Проте цей законопроект досі не був проголосованим у другому читанні.

«Самопоміч» відмовляється голосувати за цей законопроект. При цьому в них немає жодних пояснень такого рішення. Я кажу: якщо у вас є якісь зауваження, будь ласка, я готова до діалогу», – зазначила Ольга Богомолець.

Саме тому вона змушена працювати з іншими політичними силами, але, зазначила нардеп, цей законопроект виносять на голосування в той момент, коли немає необхідної кількості голосів.

«Причиною для цього є те, що, знову ж таки, є лобісти в парламенті, які не зацікавлені в тому, щоб був такий закон. А незацікавлені – фармацевтичні корпорації, що проводять клінічні випробування», – каже народна обранка.

Вона переконана, що для деяких фармацевтичних компаній ухвалення такого закону стане вироком.

«Щорічно відбувається майже двісті клінічних випробувань ліків, але ми не знаємо результати – вони засекречені нашим «відкритим реформаторським» Міністерством охорони здоров’я», – заявила голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я.

Окрім цього вона підкреслила, що Міністерство охорони здоров’я мовчить про цей законопроект, не говорячи про його блокування парламентом.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-21 08:23 :07