понеділок, 16 квітня, 2018, 17:24 Світ
МЗС Норвегії: Осло не вбачає в Москві військової загрози, але Росія розвивається «неправильно»
Фото: kommersant.ru
Фото: kommersant.ru

Уряд Норвегії обговорює, чи потрібно просити Вашингтон продовжити перебування американських морських піхотинців у країні.

Про це заявила міністр закордонних справ Норвегії Іне Еріксен Сорейде в інтерв’ю Reuters, повідомляє «Європейська правда».

Близько 330 морських піхотинців прибули до Норвегії в січні 2017 року і за планом залишатимуться у країні до кінця цього року. Це перший випадок розміщення іноземних військ у Норвегії з часу закінчення Другої світової війни.

«Ми зараз перебуваємо у фазі обговорення різних варіантів, але я вважаю, що з нашої точки зору це було дуже корисним і дуже успішним», – сказала Сорейде.

«Американці були дуже задоволені тим, як все склалося. Після багатьох років, коли їм не вистачало підготовки у зимових умовах та експертизи зимових умов... тепер вони краще можуть справлятися в холодних умовах», – додала вона.

Сорейде зазначила, що Осло не розглядає Москву як військову загрозу і що загроза війни в Арктиці, північному фланзі НАТО, залишається «низькою».

Але вона відзначила, що Осло бачить виклики в тому, як Росія розвивається не тільки в військовому відношенні, але й у сферах громадянського суспільства, верховенства права та демократії.

Російське посольство в Осло вже повідомило, що продовження присутності американських морських піхотинців у Норвегії погіршить відносини з Москвою.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 22:14 :48