Новини » Львів Читать эту новость на русском

«Минали роки»: У мерії назвали дату, коли у Львові почнуть тестувати електронний квиток

Розпочати тестування системи електронного квитка у громадському транспорті Львові планують 1 вересня 2019 року.

Про це під час прес-конференції щодо стану реалізації проекту повідомили представники ЛКП «Львівелектротранс» та ЛКП «Львівавтодор».

На сьогодні, за словами директора «Львівелектротрансу» Олега Берези, місто уже підписало угоду з ЄБРР на 10 млн євро кредиту, провело попередній відбір підрядних організацій, які надалі змагатимуться за право впровадження е-квитка. Так, з 17 претендентів залишилося 13. Окрім того, «Львівавтодор» підписав угоду з консалтинговою компанією iC consulenten, яка зараз допомагає написати технічне завдання для автоматизованої оплати проїзду у Львові.

За словами Олега Берези, підготовка технічного завдання вже на фінальному етапі, завершити його запланували на кінця квітня. Далі пакет документів місто направить в ЄБРР для погодження. І лише після того, як кредитор погодить ТЗ майбутнього е-квитка, у Львові оголосять тендер на підрядника.

«Те що ми реально очікуємо – до кінця поточного місяця отримати погоджені технічні вимоги, які дуже детально описують всю систему електронного квитка і процеси які будуть відбуватися навколо. Відповідно, цей документ, затверджений банком, буде розданий 13 компаніям, які пройшли попередню кваліфікацію,і тільки ті системи, які будуть відповідати всім критеріям, які прописані в цьому документі, будуть допущені до завершального етапу – цінових пропозицій», – зазначив Андрій Вишневський, заступник директора з розвитку ЛКП «Львівелектротранс» та ЛКП «Львівавтодор».

Консультант консалтингової компанії iC consulenten П’єрів Тесьє запевняє, систему та обладнання е-квитка, яку встановлять у Львові, імовірно, досі не використовували у жодній країні, тож працювати над технічним завданням не просто.

«Наша компанія допомагає «Львівавтодору» підготувати технічні вимоги, тобто маємо в Берліні команду консультантів-спеціалістів по електронному квитку, які готують технічні умови і спілкуються з «Львівавтодором», щоб дізнатися, які тут умови у Львові, який тип послуги «Львівавтодор» хоче отримати і це не так легко. Коли ми говоримо про електронний квиток, треба розуміти, що технології змінюються досить швидко, і та система, яку ми будемо тут встановлювати, є дуже новою, можливо найсучасніша в Європі. Ніхто раніше не ставив точно такі системи, тому нам треба дуже обережно писати технічні умови. Маємо спеціалістів, щоб це зробити, але це займе свій час, звичайно. Після того, як банк перевірить і прийме ці технічні умови, будемо проводити тендер. Я вже навіть почав готувати тендерні документи», – зазначив П’єрів Тесьє.

Так, план у «Львівавтодорі» такий: до кінця квітня ЄБРР має погодити технічне завдання, відтак місто оприлюднить його і оголосить тендер між 13 компаніями, які вже пройшли попередню кваліфікацію. Пропозиції від учасників тендеру прийматимуть до 29 червня. До 31 серпня автодор вивчатиме ці пропозиції. 28 вересня мають оголосити результати тендеру та переможця. Протягом жовтня прийматимуть зауваження та пропозиції. Підписання договору з компанією, яка впроваджуватиме е-квиток мало б відбутися 30 жовтня.

«На кінець жовтня ми очікуємо підписання і узгодження контракту. Ця дата досить плаваюча, бо є багато моментів, які можуть впливати на саме підписання угоди. І 1 вересня 2019 року ми плануємо почати тестову експлуатацію системи електронного квитка», – заявив Андрій Вишневський.

До запровадження е-квитка у місті хочуть також повністю оновити GPS навігацію та взагалі змінити систему громадського транспорту: оскільки за задумом е-квиток даватиме зможу пасажирам робити пересадки на інші маршрути та види транспорту без додаткової плати, маршрути мають стати коротшими.

А для розгляду скарг на вул. Горбачевського хочуть відкрити центр обслуговування пасажирів.

Loading...