понеділок, 16 квітня, 2018, 23:45 Економіка
Михайло Погребинський: З певного моменту напруги з Заходом Росія може взятися за Україну
ZIK
ZIK

Між Україною та Росією існує Договір про дружбу, співробітництво і партнерство. Припинення цієї міжнародної угоди не має сенсу, адже її термін і так збігає за рік. Слід перейматися іншим: стосунками РФ і Заходу, адже у найбільш напружений момент агресор може акумулювати свої війська на наших кордонах.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK сказав політолог Михайло Погребинський.

«На економічні відносини із РФ треба дивитися зі сторони національних інтересів. Вони полягають у тому, щоб використовувати всі доступні ринки. Продаючи свою продукцію на полицях магазинів ЄС, наразі ми заробляємо дуже мало», – зазначає політолог.

Погребинський наголошує на шизофренії української влади, адже у той самий час існують дві протилежні за характером угоди з Росією. Одна про реінтеграцію, у якій РФ визнають агресором, інша – це Договір про дружбу, співробітництво і партнерство.

«На мій погляд, нема змісту денонсувати Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною. Якщо ми захочемо скасувати невигідні нам положення, то й агресор наполягатиме на тому ж зі свого боку. Особливо в тій частині, де країни визнають територіальні кордони одна одної. Наступного року ця угода й так добігає кінця. Нема нічого поганого у тому, якщо її не поновлять. Позиція України у тому, що на її стороні Захід та США. Світ остаточно визначив, що жодного міжнародного права не існує. Є думки тих, хто підтримує Україну і тих, хто утримується», – підкресює політолог.

Водночас, Погребинський звертає увагу на те, що багато речей залежить від того, як розвиватимуться стосунки РФ та Заходу.

«Чим гірші стосунки РФ та Заходу, тим краще Україні. Така думка хибна. З певного моменту напруги агресор почне атакувати, можна навіть не сподіватися такої відповіді. У РФ, так би мовити, будуть розв’язані руки. Вона зможе дозволити собі все, передусім, з Україною. Я думаю, що ми зацікавлені у тому, аби Захід та РФ знайшли спільну мову», – говорить експерт.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 19:47 :11