Новини » Політика 16 квітня, 2018, 23:15
Медведєв: Україна більше ніколи не має залежати від російського ринку
ZIK
ZIK

У відносинах із Україною та багатьма іншими країнами російський ринок використовувався як інструмент політичного тиску. А тому більше ніколи в своїй історії Україна не може так сильно залежати від російського ринку, як було до війни.

Таку думку висловив політолог Олег Медведєв в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK.

«За останній час торгівля України з Росією скоротилася в 4 рази, і це дуже колосальний спад. Наприклад, Лєшек Бальцерович порівняв, що це приблизно те саме, якби Німеччина закрила свій ринок для польських товарів.

Натомість у переговорах із Порошенком Джастін Трюдо порівняв цю ситуацію зі США та Канадою. Мовляв, якби США закрило свій ринок для канадських товарів, то це був би дуже сильний удар», – зауважив Медведєв.

Безумовно, зазначає політолог, у чистій теорії в період війни потрібно розірвати всі стосунки із агресором і знайти інші ринки збуту. Але чи можна одномоментно звести залежність від російського ринку до нуля?

«Є досить багато техніки російського походження на озброєнні української армії. І військові не можуть чекати, допоки український виробник почне виготовляти потрібні деталі, коли ремонт потрібен вже сьогодні, адже йде війна», – підкреслив Медведєв.

Напевно, припускає експерт, товарообіг між країнами колись частково відновиться, але це буде не сьогодні і не завтра.

«Головна проблема російського ринку – в його великій заполітизованості. І рішення приймаються не законами ринку, а виходячи з політичних міркувань. А тому у відносинах із Україною та багатьма іншими країнами російський ринок використовувався як інструмент політичного тиску.

Тому має бути однозначний висновок, що більше ніколи в своїй історії Україна не може так сильно залежати від російського ринку, як було до війни. Це суворий урок всім поколінням українських політиків на багато років у майбутнє», – наголосив Олег Медведєв.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 08:01 :18