Новини » Політика 16 квітня, 2018, 18:10
До сьогодні немає жодної результативної справи щодо купівлі чи продажу голосів, – Кошель
ZIK
ZIK

Для того, щоб побачити доказову базу щодо підкупу виборців в Україні, достатньо відкрити «Google», де є сотні відеороликів. Проте на сьогодні немає жодної результативної справи, коли б людина, яка купувала або продавала голос, сіла за грати.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Гість програми переконаний, що підкуп виборців не зупинити лише законодавчими змінами, адже це питання політичної культури і питання щодо того, що виборець має по-іншому сприймати підкуп та протестувати проти цього.

«Друга проблема, не менш важлива, – це ефективність роботи Міністерства внутрішніх справ, тому що достатньо відкрити «Google», де є десятки, сотні відеороликів, – доказова база щодо підкупу виборців», – зазначив голова Комітету виборців України.

Олексій Кошель зауважив, що на сьогодні немає жодної результативної справи, коли б людина, яка купувала або продавала голос, сіла за грати.

Що ж до внесеного законопроекту про посилення відповідальності за порушення виборчого права, то, як наголосив гість програми, до цього часу законодавчої основи не було. «Поліція не мала інструментарію для того, щоб порушувати кримінальні справи», – зазначив голова Комітету виборців України.

Народний депутат України (позафракційний) Борислав Розенблат переконаний, що законопроект про посилення відповідальності за порушення виборчого права – це, насамперед, боротьба з «інакомисленням».

«Коли наші правоохоронні органи щось посилюють, то лише у власних інтересах», – вважає політик.

Борислав Розенблат зауважив, що проти політиків можуть відбуватися провокації, коли певні організації, які прийшли до виборців із «гречкою», можуть заявити, що їх прислав той чи інший кандидат, у такий спосіб усуваючи «неугодних».

Нагадаємо, до ВРУ внесли законопроект про посилення відповідальності за порушення виборчого права, зокрема, за підкуп виборців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 16:46 :00