понеділок, 16 квітня, 2018, 16:29 Суспільство
Де-факто в Україні люстрація абсолютно саботована, – Олещук
ZIK
ZIK

Боротися із розповсюдженням «гречки» треба, в першу чергу, шляхом притягнення до відповідальності тих, хто цю систему організовує.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив політолог Петро Олещук.

«У мене таке враження, що в Україні хочуть покарати за підкуп виборців лише пересічних українців. Адже ініціатива Верховної Ради про те, що в Україні найбільш ефективними засобами боротьби з правопорушеннями традиційно може бути кримінальна та адміністративна відповідальність, є дуже показовою», – сказав Олещук.

Він також вважає, що варто було б вводити санкції і за саботаж законодавства щодо люстрації. Адже ті ж самі порушники сидять на тих же посадах.

«Наприклад, на Одещині Ігор Сологуб, який ще за часів Януковича займався ветеринарно-санітарним контролем, досі вирішує ті ж самі питання. Фактично, зараз все повертається до старих схем. Таке враження, що нікому люстрація, окрім як для замилювання очей, не була потрібна. Бо вона перетворилася на колосальну та велику фікцію по всій Україні. А про відповідальність за це на рівні депутатів мови ніхто не веде, тому що, очевидно, що тоді треба буде зачіпати когось зі своїх. Так, офіційно люстрація вже завершена, але де-факто вона абсолютно саботована. І ніхто за великим рахунком із народних депутатів про цей колосальний саботаж та замилювання очей мови не веде. А говорять лише про те, що хтось взяв якийсь пакет гречки і через це його могли б притягати до відповідальності», – наголосив він.

Тому, експерт вважає, що боротися із розповсюдженням «гречки» треба в першу чергу шляхом відповідальності тих, хто цю всю систему організовує.

«Треба ставити питання таким чином, щоб люди, які побудували систему, котра призвела до колосальної маргіналізації українського суспільства і з усіма відповідними наслідками, були теж покарані. Бо наразі ті, хто цю «гречку» безпосередньо породив, пропонують за неї відповідним чином карати звичайних громадян», – зазначив він.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрували законопроект щодо посилення відповідальності за порушення виборчого законодавства.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 18:46 :40