понеділок, 16 квітня, 2018, 21:05 Політика
Богомолець обіцяє назвати, хто лобіює інтереси наркомафії в Україні
ZIK
ZIK

Наказ Міністерства охорони здоров’я України щодо обігу наркотичних речовин – це пряме лобіювання інтересів тих, хто продає наркотики.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявила голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець.

Гостя програми, коментуючи питання про підготовку наказу Міністерства охорони здоров’я України щодо обігу наркотичних речовин, заявила, що після підписання цього документу наркодилери, які приходять під навчальні заклади продавати наркотики, зможуть мати при собі у 60 разів більше героїну, у 50 разів більше кокаїну тощо, і за це їх правоохоронці не зможуть притягнути до кримінальної відповідальності.

«Чому? Тому що цим наказом МОЗ декриміналізує можливість зберігання тяжких наркотиків», – заявила Ольга Богомолець. Гостя програми переконана, що це пряме лобіювання інтересів тих, хто продає наркотики.

«Коли ми говоримо про те, що міністерство мало би опікуватися здоров’ям, життям, збільшенням тривалості життя громадян, мені дуже хочеться спитати: оцей легальний обіг наркотиків комусь збільшить тривалість життя чи це комусь поверне здоров’я? Ні, це зробить навпаки», – заявила Ольга Богомолець.

Гостя програми розповіла, що аргумент, який приводять на захист, такий: мовляв, це дозволить правоохоронцям не ловити дрібних розповсюджувачів, а братися за серйозніших наркодилерів. На думку Ольги Богомолець, це повна маячня, адже у структурі злочинів, які пов’язані з наркотиками, зберігання таких речовин становить лише 5%, натомість 75% злочинів пов’язані із вбивствами, розбоями, ДТП, які вчинені у стані наркотичного сп’яніння або психічних розладів, що виникли внаслідок вживання наркотиків. А ще 20% злочинів – крадіжки, оскільки люди крадуть і продають майно для того, щоб придбати наркотики.

Ольга Богомолець повідомила, що підготувала заяву до Прем’єр-міністра України з вимогою не допустити підписання цього наказу і сьогодні розпочала збір підписів у ВРУ.

«Буду повідомляти, хто буде відмовлятися… Тепер буду нотувати, хто напряму лобіює інтереси наркомафії. Цей наказ не має нічого спільного зі збереженням життя людей», – резюмувала голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-17 06:53 :52