Лабораторія в Шпіці відповіла Лаврову: не сумніваємося у висновках Портон Дауна

Сергій Лавров

Лабораторія в Шпіці Швейцарського федерального інституту з ядерного, біологічного та хімічного захисту не сумнівається у висновках британської лабораторії Портон Даун про те, що Сергія і Юлію Скрипалів отруїли речовиною «Новічок».

Про це йдеться у Twitter лабораторії у відповідь на заяву міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про те, що лабораторія в Шпіці ідентифікувала речовину як BZ, яка перебувала на озброєнні країн НАТО, – повідомляє Українська правда.

«Тільки ОЗХЗ може прокоментувати цю заяву. Але ми можемо повторити те, що ми заявили 10 днів тому: ми не сумніваємося, що Портон Даун визначив «Новічок». Портон Даун – як і Шпіц – це лабораторія, призначена ОЗХЗ. Стандарти в перевірці настільки жорсткі, що можна довіряти висновкам», – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, 14 квітня глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що, за інформацією дослідницької лабораторії в Шпіці (Швейцарія), при отруєнні Сергія і Юлії Скрипалів було використано речовину BZ, яка перебувала на озброєнні США, Великобританії та інших країн НАТО.

12 квітня Організація із заборони хімічної зброї підтвердила висновки Британії щодо отруєння в Солсбері.

Раніше британська лабораторія в Портон Дауні ідентифікувала отруйну речовину як «Новічок».

Британська розвідка вважає, що речовина «Новічок» була виготовлена на російській військовій дослідницькій базі у Саратовській області.

Росія заперечує причетність до отруєння родини Скрипалів у Великій Британії та стверджує, що «Новічок» на її території ніколи не виготовляли.

Читайте також: Один з творців отрути «Новічок» розповів, що врятувало Скрипалів

Loading...