live
Новини » Політика

Сергій Лямець: Україна має визнати, що програла газові ігри

ZIK

Україна повинна усвідомити, що за рік-два «Північний потік-2» добудують, і головні магістральні лінії транспортування газу до Європи будуть зміщені.

Про це зауважив журналіст Сергій Лямець в ефірі програми «Спецпроект з Наташею Влащенко» на телеканалі ZIK.

«Потрібно дивитися на багато років у минуле, коли питання газу стало політичним. Адже, насправді, газове питання – це технічна річ, яка не більш важлива, ніж транспортна чи машинобудівна галузь», – зауважив Сергій Лямець.

Однак, пояснює журналіст, газові торги стали елементом політичної гри так само, як українська чи російська мови, як національність і тому подібне.

«На газове питання ще й нашарувалися гасла Майдану та війна з Росією. Після чого Україна кілька років гралася у так званий реверс, коли купувала той же російський газ, але у західних країнах.

Тому сьогодні Україна має усвідомити, що за рік-два «Північний потік-2» добудують, і головні магістральні лінії транспортування газу до Європи будуть зміщені», – констатував Лямець.

Відтак Україні залишиться тільки її ГТС, яка вже нікому не буде потрібна.

«Україні доведеться включати резервні плани, наприклад, будувати в країні сховище газу для всієї Європи. Однак ми повинні усвідомити, що газові війн скінчилися, і ніхто вже не зможе зупинити цей процес. Україна програла цю гру, але і не мала шансу її виграти», – визнав Сергій Лямець.

Loading...