Новини » Економіка 14 квітня, 2018, 1:10
Порошенко: Росія не зможе обійтися без української ГТС

У Росії не вийде обійтися без газотранспортної системи України, в тому числі і після 2019 року.

Про це заявив президент України Петро Порошенко в інтерв’ю українським телеканалам, повідомляє прес-служба глави держави.

«Росія не обійдеться без української газотранспортної системи, в будь-якому разі. Після 2019 року, в тому числі. Друга позиція – «Північний потік-2» є абсолютно політичним проектом. Туди треба вкласти 15-20 млрд, а в нас система готова», – сказав Порошенко.

За його словами, Україна готова транспортувати не 70, 80, 90 або 94-97 млрд кубічних метрів газу, які були транспортовані в 2017 році, а 150 млрд кубічних метрів.

«Тобто будівництво «Північного потоку-2» – викидання на вітер 20 млрд – є абсолютно економічно беззмістовним. І це я кажу лідерам Європейського Союзу: ви просто робите газ, який ви будете купувати, – дорожчим, а свою економіку – неконкурентоздатною. Ви дієте, в даному випадку, аж ніяк не тільки в інтересах України. Ви дієте в інтересах єдності ЄС і конкурентоздатності ЄС. І я хочу вас запевнити, що мій голос так само як і голос України дуже добре почутий», – зазначив президент.

Глава держави розповів, що під час переговорів з Канцлером Німеччини Ангелою Меркель було домовлено про низку практичних кроків.

«Результатом переговорів було те, що Німеччина вперше заявила: перший пункт, що «Північний потік-2» є не лише економічним, а політичним проектом. Що ми доводили багато місяців. І друге, що він не може бути реалізований, не враховуючи інтереси України«, – наголосив Глава держави.

Президент зауважив, що під час переговорів з великим другом України – Прем’єр-міністром Данії паном Ларсом Лекке Расмуссеном також було задекларовано в якості важливої умови – захист інтересів України. 

На уточнююче запитання, як саме інтереси України будуть враховані, Президент зауважив: «Це можуть бути різні варіанти – починаючи від того, що Україні буде гарантовано не зниження обсягу транзиту».

Зауважимо, що в Німеччині компанія Nord Stream 2 AG отримала повний комплект дозволів на будівництво та експлуатацію газопроводу.

Як повідомлялось, проект «Північний потік-2» передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Супротивники проекту – у тому числі Польща, країни Балтії та Данія – стверджують, що «Північний потік-2» збільшить залежність ЄС від «Газпрому», який вже постачає близько третини об’ємів газу в ЄС.

Наразі дві країни – Німеччина та Фінляндія – видали повний комплект дозволів на будівництво «Північного потоку-2».

Читайте також: У Росії відреагували на намір України вийти з СНД

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 08:43 :46