субота, 14 квітня, 2018, 7:25 Події
Бойовики затоплюють радіоактивну шахту на Донбасі

Окупанти на Донбасі вирішили затопити шахту «Юнком» під Донецьком, що загрожує отруєнням питної води в регіоні через радіацію, що залишилась в ній. США закликають Росію і її бойовиків діяти відповідально.

Про це йдеться в заяві прес-секретаря Держдепартаменту США Гезер Нойєрт, – передає УП.

«Плани російських бойовиків затопити закинуту вугільну шахту «Юнком» – місце проведення ядерного випробування в СРСР в 1979 році – можуть загрожувати питній воді тисяч українців у східній Україні, що знаходиться під контролем Росії. Ми настійно закликаємо Росію і підконтрольні їй органи діяти відповідально», – наголошується в заяві.

Раніше спостерігачі СММ ОБСЄ повідомили, що бойовики вирішили затопити шахту «Юнком».

«Персонал шахти «Юнком» в Бунге (колишній Юнокомунарівськ, не перебуває під державним контролем, 43 км на північний схід від Донецька) повідомив СММ, що деякі з шахтних насосів будуть зупинені орієнтовно 14 квітня, і шахта буде поступово затоплена», – йдеться у звіті СММ за 12 квітня.

«Співробітники шахти також повідомили СММ, що незрозуміло, як ймовірні протікання або підвищений тиск через затоплення шахти можуть загрожувати цілісності капсули», – повідомили спостерігачі.

За їх словами, нинішній статус капсули невідомий.

Раніше міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш, попереджав, що на окупованих територіях Донбасу є небезпечні об’єкти, які можуть стати причиною поширення радіації в регіоні.

Зокрема, він повідомив про об’єкт під назвою «Кліваж», де в 1979 році був проведений невеликий ядерний вибух потужністю 0,3 кт.

«Вибух був проведений на шахті «Юнком» на глибині близько 900 м, його метою було припинення накопичення метану в стовбурах шахти. У результаті вибух не допоміг, і через рік на шахті знову стався викид метану. Раніше на шахті діяла система відкачування води, яка не допускала її до зони вибуху. Зараз же шахта знаходиться на непідконтрольній території», – розповів міністр.

Як повідомлялося, на Донбасі відсутня якісна питна вода, а в Маріуполі є загроза її нестачі.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 19:03 :25