Новини » Суспільство

Зірка з сузір’я Змії може знищити Сонячну систему

Фото: interia.pl

Сонячна система може опинитися в небезпеці, що насувається із космосу. Астрофізики вважають, що в нашому напрямку рухається зірка, яка в кінцевому підсумку призведе до гігантських збурень у всій нашій системі зірок. Гравітаційний ефект такого польоту може навіть призвести до знищення Сонячної системи.

Про це повідомляє Interia.

Космічна катастрофа може трапитися доволі швидко, як на космічний масштаб часу – трохи більше як за мільйона років. Близьке проходження Глізе 710, безсумнівно, викличе катастрофічні зміни в орбітах об'єктів в так званій хмарі Оорта.

Результатом може бути безпрецедентне бомбардування внутрішніх планет, включно з Землею, роями астероїдів і комет. Хоча хмара Оорта знаходиться на відстані від 50 000 до 100 000 астрономічних одиниць від Сонця, у минулому власне вона спричиняла значне бомбардування нашої планети кометами та іншим космічним камінням.

Зірка Глізе 710 з сузір’я Змії – це об'єкт, маса якого складає близько 0,6 маси Сонця, але її характерна особливість полягає в тому, що вона наближається до Землі зі швидкістю декількох десятків кілометрів на секунду. Зараз вона знаходиться на відстані 63 світлових років від Землі, але ймовірність зближення орбіти Глізе 710 з нашою системою становить 86%.

Нова зірка може пройти поблизу орбіти Плутона, але не раніше ніж за 1,45 млн. років. Астрофізики стверджують, що такі наближення блукаючих зірок вже мали місце в історії астрономічних спостережень, зокрема і в час існування Сонячної системи. Протягом останніх двох мільйонів років до нас наближалися аж дев'ять зірок. Однак деякі дослідники висловлюють серйозні сумніви щодо правильності обчислень щодо орбіти зірки Глізе 710.

Loading...