Новини » Регіони 13 квітня, 2018, 14:43
У Тернополі жителів сіл можуть таки змусити платити за дитсадки

У Тернополі знову загострилася ситуація із платою за дитсадки для малюків із навколишніх сіл.

Як повідомили IA ZIK у прес-службі міськради, Тернопільська районна рада мала взяти на себе витрати щодо оплати. Проте, жодного рішення місцеві депутати не прийняли.

Відтак, ймовірно, замість районної ради ці витрати нестимуть самі батьки, повідомляють у муніципалітеті.

У міськраді зазначають, що реформа децентралізації передбачає для місцевих бюджетів не лише додаткові надходження, а й додаткові витрати, зокрема і в сфері освіти.

«Однією з таких складових є фінансування за відвідування мешканцями Тернопільського району закладів дошкільної освіти в інших населених пунктах, у тому числі й на території Тернополя», – кажуть у муніципалітеті.

Як повідомив заступник міського голови Леонід Бицюра, керівництво району пообіцяло до 1 квітня затвердити договір про міжбюджетний трансферт.

Депутати договору не прийняли, тож з батьків понад 400 дітей із району можуть стягнути плату за дитсадки. Скільки саме доведеться платити, у міській раді наразі не повідомляють.

Рішення щодо оплати за відвідування дитсадків мешканцями навколишніх населених пунктів подало лише керівництво місцевих громад – Байковецької та Залозецької.

Як повідомляла IA ZIK, у Тернополі міська рада ввела додаткову щомісячну плати у садках для дітей, якщо їхні батьки не мають міської прописки.

Чиновники нарікають, що витрачають близько 20 млн грн у рік на іногородніх малюків у садках і позашкільних закладах.

Після протестів батьків головам громад запропонували укласти договір про так званий міжбюджетний трансферт з Тернополем щодо відшкодування коштів за кожну дитину.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 07:52 :55