п'ятниця, 13 квітня, 2018, 18:55 Політика
Семенченко: На законопроекті про статус добровольців влада тільки піариться
ZIK
ZIK

У законопроекті про статус добровольців, запропонованого владою, статус учасника бойових дій отримають тільки ті добровольці, підрозділ яких увійшов до ЗСУ та став офіційним.

Про це розповів народний депутат України Семен Семенченко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«У січні 2015 року я вніс законопроект про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії соціального захисту».

Я запропонував, щоб окрім тих військових, які служили у офіційних підрозділах, також зараховували і добровольців, які були залучені до бойових дій різними організаціями або самоорганізувалися», – нагадав Семенченко.

Однак депутат зауважив, що цей законопроект був відхилений, зокрема комітетом Олександра Третьякова, який заявив, що в нього є хороший законопроект, який вирішить всі ці питання.

«У законопроекті Третьякова також запропонували, що добровольці отримують статус учасника бойових дій, але тільки у тому випадку, якщо їхній підрозділ потім став офіційним.

Натомість батальйон ОУН не став офіційним, так само, як і Добровольчий корпус «Правий сектор», – підкреслив Семенченко.

Він певен, що влада протягом трьох років не звертала уваги на це питання і зараз повернулася до нього тільки тому, щоб підняти свій рейтинг перед виборами.

«Існує конкретна процедура набуття статусу учасника бойових дій для інвалідів і поранених. Вона передбачає наявність двох свідків і клопотання від командира підрозділу.

Тому потрібно припинити займатися піаром і за такою ж процедурою надавати статус учасника бойових дій усім військовим, зокрема і загиблим. Я буду голосувати за всі схожі законопроекти, але тільки у тому випадку, якщо вони дійсно будуть працювати», – запевнив Семен Семенченко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 19:15 :21