Новини » Політика 13 квітня, 2018, 12:44
Політичний максимум, який зараз є у Зеленського та Вакарчука, не має перспективи росту, – Матвієнко
ZIK
ZIK

Святослав Вакарчук і Володимир Зеленський є акторами, які виконують те, що їм говорять сценаристи і режисери. Але, якщо на виборчих перегонах вони можуть мати дуже солідну фору, то вже під час голосування, швидше за все, розчарують набраними відсотками.

Про це в ефірі політичного проекту «Прямим текстом» на телеканалі ZIK говорив політичний експерт Костянтин Матвієнко.

«Усі, хто ведуть виборчі кампанії, знають, що одним з головних чинників є впізнаваність кандидата. Як у Володимира Зеленського, так і у Святослава Вакарчука – це питання вирішене, адже завдяки цьому на виборчих перегонах вони можуть мати дуже солідну фору. Але власне кажучи, цим їхні переваги і вичерпуються», – сказав Матвієнко.

Він вважає, що ані Зеленський, ані Вакарчук не можуть бути режисерами та сценаристами, а лише акторами.

«Вакарчук і Зеленський є акторами, які виконують те, що їм говорять сценаристи і режисери. Тому в даному випадку я абсолютно спокійно ставлюся до фори цих двох персонажів. Адже мені доводиться вивчати дані соціологічних досліджень і можу вам відповідально сказати, що той максимум, який зараз є і у Зеленського і у Вакарчука, не має зони росту. Все через те, що їм немає звідки взяти голосів, а український виборець все-таки є достатньо розумним. Бо, якщо говорити саме про обрання Януковича президентом, то його можна розглядати як недолік. Адже тоді мала місце значна фальсифікація», – зазначив політичний експерт.

Тому, за його словами, український виборець завжди знаходить оптимальний варіант. Інша річ, коли політтехнологи «підкладають» таких кандидатів, як Симоненка і виводять їх у другий тур.

«Зараз політтехнологи будуть гратися у ту ж саму гру. Бо ми розуміємо, що основним кандидатом в президенти України є Юлія Тимошенко. Це нам підтверджують як соціологічні дані, так і системність роботи її партії. Не варто й забувати, що про це говорить статистика – як соціологічна, так і електоральна. Але найголовніше, що у другий тур із нею не хоче потрапляти чинний Президент України Петро Порошенко. Тому логічно, що вони шукають зручного кандидата», – вважає Матвієнко.

Він пригадав також досвід політичного альянсу «Команди озимого покоління», яка у 2002 році на парламентських виборах, попри хороші рейтинги, отримала менше двох відсотків.

«Якщо пригадати «Команду озимого покоління», то проект Зеленського і Вакарчука є тотожними. Вони не зможуть набрати достатньої кількості голосів. Але все ж є ще один варіант: можна створити такого морального авторитета як Вакарчук і його «продати» найрейтинговішому кандидату на підтримку. Тобто, вакарчук підтримає того, хто запропонує найкращі умови,. Хоча наперед застерігаю рейтингових кандидатів – не беріть підтримки Вакарчука, бо немає механізму передачі голосів з кишені в кишеню, тому він вам нічим не допоможе», – зауважив Матвієнко.

Однак, із ним не погодився народний депутат Євген Рибчинський. Мовляв, у Вакарчука та Зеленського все ж є політичний люфт. За рахунок того, що рівно половина населення України не визначилася, за кого голосуватиме.

«У тій частині населення країни, яке ще не визначилося, є і студенти. А це мільйони осіб, які ніколи не ходять на вибори. Якщо вони раптово прийдуть проголосувати, то може статися казус. Тому я думаю, що такий сценарій розглядається. Адже, швидше за все, до цього політичного проекту Вакарчука причетний Джордж Сорос, Віктор Пінчук і, звичайно, там фігурує ще й Михайло Фрідман, який має свої інтереси. До того ж Вакарчук дружить із Фрідманом», – сказав Рибчинський.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 00:00 :29