Новини » Суспільство 13 квітня, 2018, 17:10
Навіть із самого початку АТО операцію не вдалося б завершити за кілька місяців, – Натан Хазін
ZIK
ZIK

Навряд чи із самого початку військової агресії справді можна було б вибити ворога всього за кілька місяців. Адже багато часу пішло просто на те, щоб з‘ясувати, хто є хто – навіть внутрішні війська переходили на бік ворога. До того ж тоді не існувало належної співпраці між СБУ, МВС та ЗСУ.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив волонтер Натан Хазін.

Він розповів: безпосередньо, був у перших боях біля Маріуполя. Тоді й спостерігав за тим, як організований ворог та яка у нього зброя.

«Ми дивились, як місцеві та люмпен їх підтримували і як взагалі розпалювалась уся ці ситуація. Також відловили групу осіб, яка мала безпосередній зв‘язок із ФСБ. Вони намагались провезти зброю. Після величезного тиску зараз декілька із цих осіб відбувають у тюрмі свої терміни», – зазначив Хазін.

Тож він підкреслив: мали можливість з‘ясувати, як ворожі фахівці розпалюють усю ситуацію та налаштовують населення сходу проти України і ЗСУ. Тому він переконаний: заяви про те, що із самого початку АТО можна було зупинити за кілька тижнів, не відповідають дійсності.

«Якщо б існувала чітка організація чи порозуміння у співпраці СБУ, МВС та ЗСУ, а люди були б фахівцями і патріотами, можливо, за півроку вдалося б щось зробити. Але чимало часу ми намагались з‘ясувати для себе, хто є хто у цій війні. Я особисто бачив, як внутрішні війська під час бою у Маріуполі перейшли на бік ворога. Тобто, з ким ми були поруч?», – наголосив волонтер.

Тому він підкреслив: заяви про завершення АТО у декілька місяців – «дуже оптимістичний настрій».

«Не було реальних сценаріїв і, на жаль, саме ця нереальність впливала на всю операцію та й, загалом, на ситуацію з АТО», – резюмував Натан Хазін.

Як повідомлялося раніше, секретар РНБО Олександр Турчинов заявив: якщо б українській армії зараз довелося вступити у повноцінний збройний конфлікт із окупаційними військами на Донбасі, українці вибили б ворогів. Однак, у випадку повномасштабних дій, РФ може направити додаткові дивізії на підмогу окупантам.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 12:22 :14