п'ятниця, 13 квітня, 2018, 15:59 Політика
Евакуація поранених і з передової – чи не найбільша проблема української армії, – «Стежками війни»

Загалом, у 2018 році бюджет армії склав 165, 3 мільярди гривень. Із них 550, 7 мільйонів призначили на медичне забезпечення військових. Однак, ці гроші досі не вирішують усі проблеми, зокрема, питання евакуації із найнебезпечніших зон війни.

Про це йдеться у програмі військових розслідувань «Стежками війни» на телеканалі ZIK.

Більшість укомплектованих реанімаційних автомобілів волонтери придбали за кошти іноземних інвесторів. У них з початків війни медики організації «АСАП» доправляють поранених бійців до найближчих шпиталів. Вивіз людей не хаотичний.

«Щоб «підскочити» до точки евакуації нам треба десять хвилин. Аби привезти поранених у мирний населений пункт – вдвічі більше часу», – розповідає парамедик організації «АСАП» Ірина Мудрик.

Але не на всій лінії фронту є налагоджена система вивозу поранених. Евакуація й досі залишається однією зі найслабших ланок військової медицини. Особливо тяжко вивозити поранених із поля бою.

«Нема автівок для евакуації із найнебезпечнішої зони. У нас є «Богдани». В принципі, це непогана машина, але тільки для перевезення людей з однієї лікарні у іншу», – наголошує військовий медик Олександра  Кондракова.

Із 2016-го по 2018-й рік Міноборони замовило у корпорації Петра Порошенка «Богдан» сто санітарних автомобілів. Зараз на фронті є 45 таких машин. Із них 20 вже були в ремонті, а три повернули на завод через брак. Для вивезення із поля бою необхідна броньована техніка, а «Богдан» таким не є.

Член Ради волонтерів при Міноборони Валентина Варава чотири роки забезпечує фронт медичним волонтерським транспортом. Тема «Богданів» для неї особливо болісна, адже під час розробки МО абсолютно не врахувало побажання медиків.

«Це автомобіль із великими процедурними порушеннями. Позаяк транспорт має бути броньованим, і таким, що легко долає бездоріжжя. «Богдан» не працює у погану погоду, в умовах складного рельєфу», – наголошує Валентина Варава.

Волонтери і медики напрацювали медико-технічну документацію, у якій йдеться про недоліки автомобіля. У Міністерстві скликали круглий стіл, втім «Богдани» для України продовжують виготовляти за старими стандартами.

Часто ж саме відсутність необхідного транспорту стає причиною численних втрат на лінії вогню. Однак, урядовці не відповіли на запитання, чому на фронті досі немає оновлених санітарних автомобілів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 19:24 :35