Новини » Економіка 13 квітня, 2018, 2:33
Данія дозволить «Північний потік-2» під гарантію транзиту газу через Україну
Канцлер  ФРН Ангела Меркель та прем’єр-міністр Данії Ларс Лекке Расмуссен 
Канцлер  ФРН Ангела Меркель та прем’єр-міністр Данії Ларс Лекке Расмуссен 

Данія вирішила пов’язати дозвіл на будівництво газопроводу «Північний потік-2» з гарантіями Росії на продовження транзиту газу в Європу через Україну.

Про це повідомляє dw.com.

«У зв’язку з цим українське питання має вирішальне значення», – заявив прем’єр-міністр Данії Ларс Лекке Расмуссен у четвер, 12 квітня, в Берліні після зустрічі з канцлером ФРН Ангелою Меркель.

Расмуссен нагадав, що уряд Данії ще не дало згоди на будівництво газопроводу у винятковій економічній зоні країни. Данські закони вимагають, щоб уряд, приймаючи рішення, «враховував геополітичні рамкові умови». Цей аспект зараз вивчає міністерство закордонних справ Данії.

Зрозуміло, що у випадку з «Північним потоком-2» мова йде не тільки про комерційний проект, але і про політику, сказав данський прем’єр. Його будівництво стосується не тільки Данії, тому, за словами Расмуссена, він радий, що канцлер Меркель 10 квітня зробила недвозначну заяву по цій темі.

Україна повинна залишитися країною-транзитером

У понеділок за підсумками зустрічі з українським президентом Петром Порошенком Меркель, відповідаючи на питання DW, заявила, що реалізація проекту газопроводу «Північний потік-2» можлива тільки за умови, що Україна продовжить грати роль країни-транзитера при поставках російського газу в Європу. За її словами, при оцінці проекту необхідно враховувати і «політичні чинники».

Компанія Nord Stream 2, засновником і єдиним акціонером якої є «Газпром», має намір завершити будівництво «Північного потоку-2» до кінця 2019 року. Газопровід повинен з’єднати російську Усть-Лугу і німецький Грайфсвальд. Протяжність трубопроводу з пропускною спроможністю 55 мільярдів кубометрів газу в рік повинна скласти 1220 кілометрів. Газопровід буде проходити через території Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини. Проти проекту активно виступають країни Балтії, Польща і Україна, серйозні питання залишаються і у Єврокомісії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 01:09 :30