Новини » Суспільство 12 квітня, 2018, 15:55
Ймовірно, у наступному звіті «Freedom House» буде ZIK, – Крикливенко
ZIK
ZIK

У щорічному звіті організації «Freedom House» Україна є назви ЗМІ, на які тиснула влада чи громадські об’єднання. Скоріш за все, у березні наступного року список поповниться і телеканалом ZIK.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» сказав член українського інституту з прав людини Богдан Крикливенко.  

«Півтора мільйони українців, які мають право брати участь у конституційних виборах, стоять осторонь процесу. Йдеться про внутрішньо переміщених осіб. На це звертають увагу світові організації, однак наразі жодних зрушень немає», – коментує експерт.

Також нещодавно міжнародна неурядова організація «Freedom House» констатувала посилення політичного тиску на неурядові організації та засоби масової інформації в Україні, зазначає Богдан Крикливенко. 

«У звіті «Freedom House» є імена медіа, які піддалися тиску влади за допомогою груп громадськості. Я не здивуюся, якщо у наступному звіті ми побачимо ситуацію, яка відбувалася довкола телеканалу ZIK. Думаю, що серйозні акти тиску на свободу слова не можуть пройти повз уваги міжнародних організацій», – каже експерт.

Богдан Крикливенко наголошує: незалежно від того, хто є власником ЗМІ, варто говорити про свободу слова.

«Свобода вираження думки є одним із фундаментальних прав, визначених Конституцією. Часто поняття підмінюють. Адже якщо не подобається організація, то не неї вішають ярлик «гранітоїд», коли медіа викликають обурення – починають шукати некрасивого засновника», – вважає експерт.

Нагадаємо, директор представництва «Freedom House» в Україні Метью Шааф зазначив, що ситуація навколо телеканалу ZIK – це тиск на медіа і частина загальної кампанії проти ЗМІ в Україні. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 02:45 :25