Новини » Світ 12 квітня, 2018, 17:35
Російський експерт: Через «Північний потік-2» американських санкцій не буде
ZIK
ZIK

Якщо енергетичні плани РФ будуть реалізовані, значення України для Заходу може значно знизитися, зокрема, може зменшитися увага до українських проблеми з боку ЄС та США.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявив енергетичний експерт (Росія) Михайло Крутіхін.

Експерт зауважив, що стосовно «Північного потоку-2» зі США жодних санкцій не буде, хоч від Штатів лунали заяви про те, що, можливо, будуть карати компанії, які беруть участь у реалізації цього проекту. Проте, наголосив Михайло Крутіхін, в американському законі йдеться про те, що такі дії можна вжити лише у тому випадку, коли Штати узгодять їх із європейськими партнерами. А ось вони, переконаний експерт, і насамперед Німеччина, на такий крок не підуть, адже їй вигідно отримати ще один канал імпорту російського газу.

«Жодних закулісних переговорів я тут не бачу. Європа не зможе законно знайти якісь перепони для цього проекту, адже Фінляндія погодилась, Німеччина погодилась. Потрібно почекати, поки своє слово скаже Швеція, можливо, Данія. І Росія ще своєї згоди не дала, як не смішно», – зазначив енергетичний експерт.

Михайло Крутіхін зазначив, що надалі, після будівництва «Північного потоку-2», відбудуться серйозні перемовини з компаніями у країнах, які отримують російський газ щодо того, щоб, згідно з умовами контрактів, відбулося переключення потоків із українського транзиту на транзит через Німеччину.

«Але перемовини, я так розумію, будуть доволі складними. Я не виключаю, що зараз «Газпром» може вести перемовини із «Нафтогазом України» про те, щоб перенести точку здачі російського газу із західних кордонів України на східні кордони, а територією України тоді нехай «Нафтогаз України» чи «Укртрансгаз» домовляються із європейськими партнерами, щоб якимсь чином доставляти їм газ. Тому тут є багато незрозумілого. А ще більше незрозумілого наразі із турецьким «Потоком». Щодо однієї нитки вони там домовились, а інша нитка для того, щоб вона вийшла на територію Євросоюзу, потрібна серйозна згода Єврокомісії, ЄС. Наразі такої згоди не було», – каже Михайло Крутіхін.

Що ж до контракту НАК «Нафтогаз України» з «Газпромом» про транзит природного газу в ЄС, який закінчується 2019 року, енергетичний експерт вважає, що є добрі шанси на те, що такий контракт буде укладений. З його слів, це залежить від кількох головних чинників: щодо точки здачі газу, щодо кількості блакитного палива та розміру тарифів на транзит газу.

«Тут теж є незрозуміле, оскільки у Києві вже кілька разів робили заяви про те, що розмір тарифів недостатній, потрібно його різко підвищувати», – зазначив він.

Михайло Крутіхін заявив, що, якщо енергетичні плани РФ будуть реалізовані, значення України для ЄС може значно знизитися, зокрема, зменшиться увага до українських проблеми з боку ЄС та США.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-27 01:01 :08