Новини » Світ 12 квітня, 2018, 11:05
«Нульовий день»: Іспанія, Марокко, Індія та Ірак ризикують залишитися без води
Фото: dymontiger.livejournal.com
Фото: dymontiger.livejournal.com

Скорочення запасів води у Марокко, Індії, Іраку та Іспанії може пришвидшити «нульовий день», вважають розробники системи раннього попередження для 500 тисяч гребель у світі.

Нещодавно Кейптаун потрапив на шпальти світових газет, запустивши зворотний відлік до дня, коли, внаслідок трирічної посухи мільйони мешканців залишаться без води. Як зазначає Інститут світових ресурсів (WRI), радикальні заходи з охорони довкілля запобігли цій проблемі у Південній Африці, проте десятки інших країн стикаються з подібними ризиками, пов’язаними із зростанням попиту на водні ресурси, неефективним управлінням та зміною клімату, – інформує видання The Guardian.

Американська екологічна організація співпрацює з Deltares – незалежним інститутом з прикладних досліджень, голландським урядом та іншими партнерами з метою побудови системи раннього попередження нестачі води, яка спрямована на передбачення соціальної нестабільності, економічних збитків і транскордонної міграції. Її прототип має бути цього року, проте у середу були оприлюднені дані, що свідчать: найбільшій загрозі піддаються чотири греблі.

Найгірша ситуація із другим за величиною водосховищем Марокко – Аль-Массіра, яке скоротилося за три роки на 60% через посуху та посиленням іригації. Попри нещодавні дощі, WRI повідомив, що вода зараз перебуває на найнижчому за десятиліття рівні. Коли востаннє у греблі спостерігалося таке значне скорочення води, виробництво зерна зменшилося вдвічі, що, своєю чергою, негативно вплинуло на понад 700 000 людей. Очікується, що навантаження на цю систему водопостачання ще більше зросте цього року, коли новий проект перекидання води поєднає її із містом Марракеш.

Мосульська гребля в Іраку потерпає від більш тривалого занепаду внаслідок мізерної кількості опадів та потреб турецьких гідроенергетичних проектів на Тигрі та Євфраті. Як у Сирії, так і в Іраку, проблема з водними ресурсами додала напруження до триваючих конфліктів та спонукала людей до переміщення з сільської місцевості.

Непроста ситуація з водними ресурсами у двох водосховищах, з’єднаних річкою Нармада, спостерігається й у Індії. Скупі опади минулого року призвели до скорочення води у дамбі Індіра Сагар на третину. Коли ж дефіцит води був зафіксований у греблі Сардар-Саровар, виникло сум’яття, адже остання є джерелом питної води для 30 млн людей. Минулого місяця уряд штату Гуджарат припинив зрошення та закликав фермерів не сіяти урожай.

Соціальні ризики нижчі у промислово розвинених країнах, які менше залежать від сільського господарства та є більш економічно стійкими. Іспанія зазнала сильної посухи, яка призвела до скорочення на 60% рівня води у дамбі Буендіа. Це негативно вплинуло на виробництво гідроенергетики та викликало підвищення цін на електроенергію, однак сільське господарство зазнало відносно незначних втрат.

Усі чотири дамби знаходяться у середніх широтах, де зміни клімату, як очікується, призведуть до усе частіших та триваліших посух.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 19:19 :30