Новини » Суспільство 12 квітня, 2018, 11:18
На швейцарському фестивалі представлять українську документалістику

18 квітня на відомому європейському форумі документального кіно Visions du reel (Швейцарія) представлять каталог українських документальних фільмів Docudays UA.

Про це повідомляє прес-служба Держкіно.

Програмерка фестивалю Дар’я Бассель зазначає, що це хороший крок для українських документалістів, адже сюди приїдуть представники індустрії з різних країн світу – міжнародні продюсери, представники кінофондів та програмні відбірники, зацікавлені у фільмах з України.

«Ось уже кілька років випускаємо за підтримки Держкіно України каталог українських документальних фільмів і активно поширюємо його на міжнародних фестивалях. Торік ми робили презентацію на DOK Leipzig, а цей рік починаємо з презентації каталогу на одному з найцікавіших європейських кінофорумів. Visions du reel знаменитий тим, що показує та активно підтримує авторське експериментальне документальне кіно. Сюди з’їжджаються представники індустрії з Німеччини, Польщі, Канади, Тайваню, США тощо. Їм ми й розповімо про нові українські фільми, а також познайомимо з українськими режисер(к)ами й продюсер(к)ами, який приїдуть на фестиваль», – зазначає пані Бассель.

За словами глави Держкіна Пилипа Іллєнка, українські фільми позмагаються за перемогу у головній конкурсній програмі фестивалю.

«Це вкотре демонструє високий рівень і потенціал українського документального кіно», – зазначив пан Іллєнко.

На презентації в Ніоні відвідувачі та гості матимуть можливість поспілкуватися з авторами українських фільмів, які цього року потрапили на Vision du reel. А саме – з режисером Вадимом Ільковим (його дебютний повнометражний фільм «Тато – мамин брат», створений за підтримки Держкіно, змагатиметься за головний приз фестивалю в міжнародній конкурсній програмі), режисером Семеном Мозговим (на кіноринку фестивалю буде представлена його робота «Історія зимового саду», проект якої став одним із переможців 9-го конкурсного відбору Держкіно), а також з Олександрою Чуприною – режисерка зі своєю стрічкою «Перлина абсурду» братиме участь у воркшопі, присвяченому інтерактивній документалістиці.

Презентація UKRAINIAN DOCS відбудеться 18 квітня з 18:30 до 19:30 у фестивальному просторі Village du Réel – The Factory. Від Docudays UA каталог представлятимуть програмні координаторки фестивалю Вікторія Лещенко та Дар’я Бассель.

Додамо, фестиваль у Ніоні (Швейцарія) був заснований 1969-го року. Це один із найбільш знаних форумів документального кіно Європи.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 11:35 :42