середа, 11 квітня, 2018, 19:10 Політика
Застосування адмінресурсу зараз не менш актуальне, ніж підкуп виборців, – депутат
ZIK
ZIK

Не менш проблемним, порівняно з підкупом виборців, є застосування адміністративного ресурсу. Це те, чим влада завжди грішить і проти чого треба боротися і знаходити «пігулки».

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив народний депутат України (фракція «Батьківщини») Іван Крулько.

Нагадаємо, в Кабміні напрацювали законопроект, що передбачає посилення відповідальності за підкуп виборців, прийняття виборцем підкупу та інші порушення виборчих прав.

Зокрема, у розробленому Кабінетом Міністрів України законопроекті за підкуп виборців пропонується карати до 6 років позбавлення волі.

Іван Крулько вважає, що такі точкові правки у виборчому законодавстві нічого не змінять. За його словами, потрібно змінювати загалом виборчу систему.

«У першому читанні прийнятий Виборчий кодекс. Але він дуже не подобається Адміністрації Президента, адже там знімається «мажоритарка», власне, через яку і відбувається підкуп виборців. Тому й нам потрібно ухвалити новий закон про вибори, і вже частиною цього закону може бути посилення відповідальності за підкуп виборців, про що заявляв прем’єр», – вважає гість програми.

Нардеп також зазначив, що не менш проблемним, ніж підкуп виборців, є застосування адміністративного ресурсу.

«І ми як опозиційна політична партія «Батьківщина» зараз із цим стикаємося. От дивіться, 29 квітня відбудуться вибори до 40 ОТГ і такого тиску, який зараз робиться через Президента Порошенка, через його Адміністрацію та силовиків, не було навіть за часів Януковича.

Я наведу приклад: у Запорізькій області 9-х кандидатів адміністрація, яка персонально до них приїжджала з погрозами звільнень і репресій, змусила відмовитися від реєстрації, проте вони вже подали заяви до територіальних виборчих комісій. Але саме ці люди мають авторитет у суспільстві.

Тому й адміністративний ресурс – це те, чим влада завжди грішить і проти чого треба боротися і знаходити «пігулки». Адже у демократичній країні, якби були такі випадки, таких керівників адміністрацій не те щоби звільняли з посад, їх би притягували до кримінальної відповідальності», – додав Іван Крулько.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 14:48 :00