Новини » Світ 10 квітня, 2018, 22:45
Радбез ООН не підтримав російський варіант резолюції щодо Сирії

Після того, як РФ заблокувала проект резолюції щодо Сирії за співавторства дев’яти країн-членів Ради Безпеки ООН, Радбез не підтримав варіанту, представленого російською делегацією.

Голосування відбулося у вівторок, під час засідання РБ ООН на тему: «Ситуація на Близькому Сході», – повідомляє Укрінформ.

«Результати голосування такі: «за» – шість голосів, «проти» – сім, утрималися – двоє. Проект резолюції не приймається, оскільки не отримав необхідної кількості на його підтримку», – зауважив голова Ради Безпеки, постійний представник Перу при ООН.

Глава делегації РФ при ООН перед голосуванням процитував Леніна, заявивши, що російський проект резолюції відповідає принципу «краще менше, втім краще». Він заявив, що варіант, запропонований РФ, якнайкраще дотриманий вимогам щодо створення незалежного та неупередженого розслідування в Сирії.

У відповідь постійний представник США при ООН Ніккі Гейлі пояснила, чим відрізняється американський варіант резолюції від російського.

«По-перше, Росія хотіла собі забезпечити можливість затверджувати слідчих, яких обирали би для виконання цієї задачі (розслідування хіматак у Сирії). По-друге, Росія хотіла, щоб Рада Безпеки розглядала висновки будь-якого розслідування до публікації доповідей. Хоча би щось із цього відповідає розумінню незалежного й неупередженого розслідування?»- наголосила Гейлі.

Вона назвала російську пропозицію «захистом режиму Асада».

Представник США підкреслила: «Росія запам’ятає, що в цей день вона надала перевагу захистити монстра, а не життя сирійського народу».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-27 22:31 :52