Новини » Світ 11 квітня, 2018, 18:40
Кілька днів тому Росія, Туреччина та Іран публічно принизили США, – експерт
ZIK
ZIK

Хоча нині Сполучені Штати є наддержавою із потужною армією, але з кожним роком їхній вплив послаблюється, і років через 10 США перестануть бути нею.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив український дипломат, експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Василь Філіпчук.

Гість програми, коментуючи останні події у Сирії та заяви РФ і США щодо застосування зброї, наголосив, що усім демонструють «голлівудський трилер», коли є поганий диктатор і хороший президент.

«Я думаю, у них є стратегія, але її мета – не врегулювання конфлікту в Сирії. У них зовсім інші стратегічні цілі, які вони досягають за допомогою все більшої трагедії на території нещасної держави під назвою Сирія. У Трампа зараз є дві основні цілі, два основних завдання: перше – це скинути із себе підозру агента Путіна, підозру людини, якій на посаду допоміг зійти Путін», – наголосив гість програми.

З іншого боку, зауважив Василь Філіпчук, Трамп показує, мовляв, усі рівні.

«А чому він це показує? Бо кілька днів тому Росія, Туреччина та Іран публічно принизили Сполучені Штати – без участі Америки провели значний захід, і це вже не вперше, на території Туреччини, а перед тим були заходи на території Казахстану, де серйозно обговорювали шляхи врегулювання сирійської кризи без присутності США. Тобто вони показали, мовляв, це наша територія, ми гравці, ми вирішуємо. Уже немає однополярного світу, коли всі рішення приймали у Білому домі. Рішення можуть приймати й інші», – зазначив експерт Міжнародного центру перспективних досліджень.

Гість програми наголосив, що якби їм вдалося довести до завершення свій план і' показати, що Штати більше не є геополітичним гравцем №1, для США та особисто Трампа наслідки були би катастрофічними. Експерт каже, що це вперше з часів розпаду СРСР Штати відсторонили від глобальних справ, тому Трампу потрібно було показати, що без США сирійське питання не вирішити.

 «Найгірше у цій ситуації, найбільш неприємне для мене особисто – це те, що за оцю демонстрацію геополітичних амбіцій то з боку Росії, Туреччини, Ірану, то з боку США платять нещасні жителі країни Сирія, яка вже перетворена на згарище», – заявив гість програми.

Експерт також зауважив, що хоч нині Сполучені Штати є наддержавою із потужною армією, але з кожним роком їхній вплив послаблюється, і років через 10 США перестануть бути нею.

Нагадаємо, 7 квітня на Думу, останнє у Східній Гуті місто, контрольоване повстанцями, сили Башара Асада здійснили хімічну атаку. 10 квітня РФ і США у Раді безпеки ООН взаємно наклали вето на резолюції щодо механізмів розслідування хімічних атак у Сирії. Президент США Дональд Трамп заявив, що США застосують зброю в Сирії у відповідь на хімічну атаку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 12:47 :54