середа, 11 квітня, 2018, 11:11 Суспільство
«Гормон любові» робить птахів більш щедрими
Сойка. Фото: Pixabay
Сойка. Фото: Pixabay

Наявність у птахів «гормону любові», подібного до того, що є у людей, робить їх більш щедрими до своїх друзів.

Окситоцин – це гормон, знайдений у мозку людини, який відомий тим, що впливає на такі різновиди поведінки як емпатія, оргазм та зв’язок між матір’ю та дитиною.

Проте, незважаючи на його причетність до складних форм поведінки, які, як видається, притаманні лише людині, окситоцин також зустрічається і в інших тварин, – інформує видання The Independent.

«Окситоцином ми називаємо цей гормон у ссавців, однак сам по собі він є еволюційно давнім та зустрічається у тварин, які дуже віддалено пов’язані із ссавцями», – сказав доктор Хуан Дюк, невролог з Університету Небраски-Лінкольна, США.

«Ми називаємо цей гормон у птахів «мезотоцином», але, по суті, це пташиний окситоцин».

Проте, як він впливає на птахів, було мало що відомо. Тому д-р Дюк та його колеги дослідили західноамериканську сойку.

Як відомо, сойки діляться харчами одна з одною. У тварин такі дії, які несуть користь іншим, часто називають «просоціальними».

Вчені поставили собі за мету встановити, чи мезотоцин, як і його людський еквівалент, відіграє певну роль у керуванні соціальною поведінкою птахів.

Вони розробили і провели експерименти, під час яких дали сойкам можливість поїсти самим, а також поділитися смачними хрущаками борошняними зі своїми товаришами-птахами у сусідніх клітках. Ці експерименти підтвердили, що сойки часто готові поділитися їжею із друзями.

Далі дослідники вприснули у дзьоб птахів розчин, що містив дуже високі концентрації пташиного «гормону любові», й поспостерігали за тим, як він вплине на їх взаємодію між собою.

Вони виявили, що збільшення мезотоцину зробило птахів більш щедрими, про що свідчить їх ще більша готовність ділитися їжею.

Результати цих експериментів описані у журналі Biology Letters.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 02:46 :52