Новини » Львів 10 квітня, 2018, 15:21
З 16 квітня у Львові подорожчає проїзд в електротранспорті

Виконавчий комітет Львівської міської ради сьогодні, 10 квітня, затвердив нові тарифи на перевезення пасажирів у електротранспорті.

Згідно з рішенням, з 16 квітня вартість разового загального квитка зросте з 3 до 5 грн, а пільгового – з 1,5 до 2,5 грн. Перевезення багажу становитиме 5 грн.

Як зазначають у мерії, такий тариф є економічно обґрунтованим, його погодив Антимонопольний комітет та Громадська рада при транспортному управлінні ЛМР.

«Коригування тарифу до економічно обґрунтованого викликане в першу чергу двома чинниками: збільшенням мінімальної зарплати і здорожчанням тарифу на електричну енергію. Так саму потрібно пам’ятати що потрібно проводити середній і капітальний ремонт рухомого складу», – зазначив заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак.

Сьогодні мерія також затвердила нові ціни на місячні абонементи. Так, загальний паперовий абонемент подорожчав з 120 до 160 грн. Придбаний через інтернет абонемент буде коштувати 150 грн, пільговий – 80 грн. Ціна електронної триденної картки, яка розрахована здебільшого на туристів, зросла до 50 грн. Нові ціни почнуть діяти з 1 травня.

Як зазначив Сергій Бабак, таким чином у місті починають впроваджувати нову концепцію проїзду у електротранспорті за якою містянам буде вигідно купувати місячні проїзні квитки.

«Ми застосували європейський підхід – чим більше поїздок, тим нижча вартість поїздки. Якщо протягом 22 робочих днів здійснити по 2 поїздки, то одна буде коштувати 3,6 грн. Якщо їздити кожен день включаючи вихідний – 2,6 грн. Якщо 22 робочі дні і як мінімум одна пересадка на інший трамвай або тролейбус, вартість однієї поїздки буде всього 1,8 грн. Ті, хто постійно користуються електричним транспортом будуть зацікавлені втому, щоб придбати місячний квиток», – зазначив чиновник.

Окрім того, у мерії сподіваються, що з популяризацією місячних абонементів вдасться розвантажити водіїв, адже нині вони продають 77% квитків.

Нинішній тариф на проїзд у електротранспорті: 3 грн – повний квиток та 1,5 – пільговий, почав діяти з 1 вересня 2017 року.

Нагадаємо, 6 квітня виконавчий комітет затвердив нові правила користування електротранспортом. Документ, здебільшого, дублює попередній, але містить і деякі нововведення. Серед них – вища вартість квитка у водія, аніж у кіоску.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 05:42 :19