Новини » Світ 10 квітня, 2018, 11:07
Латиніна: Дерипаска – піддослідна свинка, на якій США тестують нову технологію санкцій
Російський мільярдер Олег Дерипаска. Фото: kommersant.ru
Російський мільярдер Олег Дерипаска. Фото: kommersant.ru

Російський бізнесмен Олег Дерипаска постраждав більше за всіх фігурантів списку санкцій США, тому що під удар вперше потрапила гігантська корпорація.

Таку думку в ефірі «Ехо Москви» висловила російська журналістка Юлія Латиніна.

За її словами, опублікований у США список санкцій не остаточний.

Вона зазначила, що список складався до отруєння в Великобританії російського екс-розвідника Сергія Скрипаля, презентації нової російської зброї президентом РФ Володимиром Путіним і нападу російських найманців на союзників американців в Сирії.

На її думку, головним фігурантом списку санкцій є російський бізнесмен Олег Дерипаска, тому наслідки для російських чиновників, які потрапили в список, будуть не такими глобальними.

«Навіть якщо у них є якісь рахунки в Америці і навіть якщо їм загрожують неприємності, то загалом це дійсно дуже легко в порівнянні з гігантською корпорацією, в якої після цього списку за один день на 20% падають акції (це ще початок), тому що Дерипаска продає 20% свого алюмінію в США», – зазначила вона.

Журналістка додала, що тепер російський бізнесмен не може продавати алюміній у США.

«Дерипаска – така морська свинка, на якій тестується якась нова технологія, яка взагалі не має прецедентів», – зазначила Латиніна.

Вона сказала також, що такого ще не бувало в світі, щоб на гігантську корпорацію накладалися такого роду санкції, які фактично припиняють її повноцінну життєдіяльність.

«Ось цей список – це, дійсно, зовсім інша технологія. Це технологія відділення тих бізнесменів, які виживали при режимі, від тих, які є його інтегральною частиною. І якщо багатьох людей, які, по ідеї, там мають бути, але їх немає, то це, можливо, для них подвійний удар, тому що в Кремлі зараз будуть питати: «А чому вас там немає?» А Мінфін США буде в цей момент дивитися, куди вони переховують гроші», – зазначила Латиніна.

Як повідомлялося, через санкції з боку США найбагатші російські бізнесмени зі списку журналу Forbes втратили понад 12 мільярдів доларів, а котирування акцій найбільших російських компаній і курс рубля обвалилися.

Так, серед лідерів за втратами виявився бізнесмен Олег Дерипаска. Відразу після оголошення про санкції акції його компаній впали. У цілому до вечора 9 квітня Дерипаска, за оцінкою Forbes, втратив 1,6 млрд доларів – п’яту частину своїх статків.

Партнер Дерипаски по «Норнікелю» Володимир Потанін втратив 1,3 млрд доларів або 8,2% своїх статків.

Ще один мільярдер з списку санкцій Віктор Вексельберг втратив 950 млн доларів. «Ренова» Вексельберга не торгується на вільному ринку, але вона також може постраждати від заборони на роботу з американськими компаніями.

Forbes зазначає, що серйозну суму – 1,4 млрд доларів, тобто приблизно 20% своїх статків – втратив Сулейман Керімов.

Слідом за активами Дерипаски обвалилися котирування російських компаній і курс рубля. Індекс РТС втратив майже 10%, індекс Московської біржі – майже 7%. Курс долара 9 квітня наблизився до 60 рублів, а євро подолав позначку 74 рубля – вперше з серпня 2016 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 23:56 :16